Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Cumartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Pınar Yalçın

Yogayla 2016 yılında tanışan Pınar, pandemi döneminde kendi pratiğini oluşturmaya ve yogayı her geçen gün hayatına daha fazla katmaya başladı. Yogaya dair bilgisini artırmak için girdiği 200 saatlik eğitmenlik programından eğitmenliğini geliştirme isteğiyle mezun oldu. Lisans ve yüksek lisans derecelerini Endüstri Mühendisliği alanında tamamladı ve 12 yılı aşkın süredir kurumsal hayatta çalışmaya devam ediyor. 

Yin Yoga’nın kendisine açtığı “olduğun halinle kabul edilme” alanını başkalarıyla da paylaşmayı arzuluyor.

Aldığı Eğitimler

2022 – Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 TT)

  • Her Cumartesi 13:00 - 14:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

02-12-2023 Cumartesi 13:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için