Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Cuma

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Didem Bektaş

18 yıl profesyonel denizcilik yapan ve derinlere merak duyan Didem, uzun yıllar ekstrem sporlar ile ilgilendi. Bu sırada kaslarını esnetmek ve zihnini de sakinleştirmek için sevdiği bir arkadaşının dersine katılarak Yin Yoga ile tanıştı. 2019 başlarında ara ara katıldığı dersleri zamanla daha çok sevdi ve 2021’de kendi pratiğine katkı sağlamak için 40 saatlik Yin Yoga eğitimi aldı.

Didem, 2021’de daha da derinleşmek için Berivan Aslan Sungur’un 200TT Yin Yoga uzmanlaşma programına katıldı. Anatomiye olan ilgisini de bu dönemde fark etti.

Gerek zor çalışma şartları, gerekse de eğitimlerle geçirdiği günleri avantaja çevirerek, Yin yogayı hayatına daha da entegre etti. Yoganın, sadece matın üstünde yapılan pratikten çok, hayatın içinde “olanla kalma ve gölgede olana dikkat vermek”  felsefesi üzerine de yoğunlaştı. Kendi ile çalıştığı bir çok alanda da Yin yogayı kullandı.

Didem, şimdilerde düzenli Yin yoga dersleri veriyor.

Aldığı Eğitimler

2022- Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu; Anatomi, İşlevsel yaklaşım ve Asana laboratuvarı (30 TT)

2021- Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu; Yin Yoga, Yoga Felsefesi ve Anatomisi (200TT)

2021- Can Bora, Yin yoga, katılım belgesi (30 saat)

2021- Frekans Akademi, Bioenerji Uzmanlık eğitimi.


  • Her Cuma 09:00 - 10:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

08-12-2023 Cuma 09:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için