Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Cuma

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Esra Erbaş

2007 ODTÜ Gıda Mühendisliğinden mezun olduktan sonra özel sektörde ve on yıl kadar da kamuda çalıştıktan sonra, pandemi sonrası kendini mutlu ve huzurlu hissedeceği bir meslek ile hayatına devam etmeye karar verip kamudaki görevinden ayrılan Esra, mindfulness ve öz şefkat konularını araştırdıkça ve öğrendikçe kendine yepyeni bir alan açtı. Uzun süredir pratik ettiği yoga alanında eğitmen olmaya karar verdi. 2023 yazında ailecek Hollanda’ya taşınıp hayatı birden altüst olunca Berivan Hoca ve diğer Hapaka.com hocalarının açtıkları şefkat dolu yolda yürüyerek kendini ait olduğu yerde hissetmeye başladı. 

Şu an yeni bir ülkede bambaşka bir yaşama alışmaya çalışırken,  yoga en büyük destekçisi. Yaralı bir şifacı olma yolunda çok çalışıyor, çok okuyor ve çokça öğrenmeye gayret ediyor. Online ve yüzyüze Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri vermeye devam ediyor.

Aldığı Eğitimler:

2023- Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Yoğunlaştırılmış  Uzmanlaşma Programı- 75 saat

2023- Spine Anatomy and Yoga Teacher Training of 8 hours 

2023- Anatomy and Physiology Training of 50 hours

2022- Cihangir Yoga 200 Saat Yogada Uzmanlaşma Programı 


  • Her Cuma 10:30 - 11:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

31-05-2024 Cuma 10:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için