Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Çarşamba

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Zeynep Erdemir

Zeynep Erdemir TED Ankara Koleji ve AÜ DTCF Japon Dili ve Edebiyatı’nı bitirdikten sonra, İstanbul’da yazar olarak kurumsal hayata atıldı. 2007 yılında yogayla tanıştı, Yin Yoga’ya aşık oldu ama 18 yıl kurumsal hayatta bir o yana, bir bu yana savruldu. 

Asıl yoga yaşamı Bodrum’a yerleşip Sulochana Serpil Öztürk ile Yoga Yolu’nda yürümesiyle başladı. Bir yandan Hatha yogaya devam ederken bir yandan da Patanjali Yoga Sutraları’nı ve Yoga Vasistha’yı derinlemesine çalıştı. Yoga yoluna Berivan Aslan Sungur’un 200 saatlik Yin Yoga, Yoga Anatomisi ve Felsefesi eğitimiyle devam etti. Yoga felsefesine duyduğu ilgi ve Yin Yoga heyecanı her adımda daha da körüklendi.

Şimdilerde Bhagavad Gita eğitiminde derinleşen Zeynep, bir yandan da yoga derslerine devam ediyor. Hem öğrenci, hem hoca olarak… Durmayı, içine bakmayı, hissetmeye izin vermeyi deneyimliyor, hayatına ekliyor ve paylaşıyor.

Aldığı Eğitimler

Sulochana Serpil Öztürk ile Hatha/Vinyasa Yoga

Patanjali Yoga Sutraları

Yüce Yoga – Yoga Vasistha

Berivan Aslan Sungur ile 200 Saat Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı

Bhagavad Gita


  • Her Çarşamba 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

06-12-2023 Çarşamba 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için