Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga – Pazartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Ebru Geçgel

2019 yılının sonuna doğru gittiği bir yin yoga dersiyle yogayla tanışan Ebru, devam eden aylar içerisinde kısa sürede kendisine bu kadar iyi gelen yoga öğretisini hayatına taşımak ve derinleşmek isteyerek Nazan Tezcan ile 200 st Uzmanlık eğitimini alarak yoga yolculuğuna başladı.

Uzun yıllar mezun olduğu Yapı Ressamlığı bölümüyle özel sektörde çalışan, ancak pandemi sonrası tam zamanlı yoga eğitmenliği yapmaya başlayan Ebru, aynı zamanda yaşamdaki anlam arayışı, psikoloji, felsefe gibi kişisel merakları nedeniyle İstanbul Üniversitesinde, uzaktan eğitim ile Sosyoloji bölümünde okumaktadır.  

Hala İstanbul kadıköyde dönem dönem yoga stüdyolarında grup dersleri ve özel  yoga dersleri vermeye devam etmektedir.

Yaşadığımız, deneyimlediğimiz her şeyin zihnimizde, kalbimizde gerçekleşmediğini, bedenimizin de tüm o mutlulukta, keyifte veya acıda, hüzünde bize eşlik ettiğini ve  bunları kendi hafızasına kaydettiğini, yoga öğretisinin bize bunu hatırlattığını, içeriye bakmayı, dürüstçe ne olduğunu farketmemizi sağladığını, şifanın aynı bedende, zihinde ve kalpte olduğunu  söylüyor.

 Aldığı Eğitimler

2023-  Berivan Aslan Sungur ile 75 st. Yin Yoga, Yoga Felsefesi ve Anatomisi Uzm. Eğt.

2022-  Aslı Aral ile Fibromiyalji Yoga Terapi  Proğramı  

2022-  Psk. Sibel Aydoğmuş ile 30 st. Somatik Psikoloji Eğitimi

2022-  Hamsa Saraswati ile 50 st. Thai Masajı Eğitimi

2022-  David Cornwell ile 65 st. Mindfulnes Nefes Farkındalık Eğitimi  

2021-  Zeynep Aksoy ile Online Mindfulnes Nefes Uzmanlık Eğitimi  

2021-  Zeynep Aksoy ile 200 st. Online Yoga Uzmanlık Eğitimi

2021-  Nazan Tezcan ile 200 st. Yoga Uzmanlık Eğitimi

  • Her Pazartesi 09:00 - 10:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

04-12-2023 Pazartesi 09:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için