Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga- Pazar

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Beril Çağla Köşker 

Yoga eğitmenliği ile avukatlık mesleğini eş zamanlı sürdüren Beril, 2020 yılında yoga ile tanıştı. Hayatında her zaman yer verdiği “Başka bir yerden bakmak mümkün mü?” ve “Neden?” sorularını yoga matının üzerinde farklı bir noktadan hissettiğini fark ettiğinde, aynı yılın Temmuz ayında kendisini yoga kampında buldu ve bu yolculuğun daimi öğrencisi olmak istediğini orada anladı. Halen Hatha, Vinyasa ve Ashtanga Yoga stillerinde pratiklerine devam eden Beril, 2022 yılında Berivan Aslan Sungur’un 75 saatlik Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimine katıldı. Bu eğitimde, yogayı hayata bu kadar entegre eden bakış açısından etkilenerek, Yin Yoga alanında eğitimlerini sürdürmeye karar verdi 

Yoga pratiği kendi deyimiyle “kendinin halini hatırını sormak” ve kendine zaman ayırmak için çok kıymetli bir araç. Farklı disiplinlerden gelen deneyimlerini yogayla harmanlayarak; temas ettiği kişilere beden farkındalığını, içerideki ve dışarıdaki hareketliliğe nefesle birlikte oyunsu bir merakla dikkat vermeyi aktarabilmek niyetiyle derslerine devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:

Berivan Aslan Sungur ile;

2023- Kendime Annelik (30 TT)

2023- Yin Yogada Derinleşme (120 TT)

2022- Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi (75 TT)

2023- Sinem Er ile Vinyasa Yoga Uzmanlaşma Eğitimi (200 TT)

2022- Gökçe Ergin ile Vinyasa Yoga Eğitimi (50 TT) (Nefess Yoga)

Mart 2022’den beri: Uğur Başak Arpacıoğlu ile Tai Chi Qi Gong Temel Seviye Eğitimi (Zendo Akademi)

  • Her Pazar 10:00 - 11:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

03-12-2023 Pazar 10:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için