Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga- Cuma

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Başak Kaymaz

Başak, 2018 yılında, hızlı, stresli ve her şeyi kontrol etme çabasındayken kontrolden çıkmış ve bu nedenle de sağlık sorunlarının belirmeye başladığı bir hayat koşuşturmasındayken yoga ile tanıştı. Yoga ile tanışmasının ardından, zihninin sadece yoga yaparken sessizleştiğini fark eden Başak yogayı hayatına katmaya karar verdi.

Bir yandan halen büyük bir tutkuyla yapmaya devam ettiği veteriner hekimlik mesleğini sürdürürken, bir yandan da farklı stüdyolar, farklı hocalar ve farklı yoga stilleri deneyerek yogayı hayatının içine aldı. Pandemi zamanındaysa, pratiğini gerçekten derinleştirmeye niyet etti ve pandeminin ardından ilk kez tekrar yüz yüze olarak açılan 200 saatlik temel yoga eğitmenlik eğitimine kaydoldu.

Aslında temel eğitime kendi pratiği için başlayan Başak, eğitimler esnasında beden farkındalığı, nefes, meditasyon ve yoga felsefesiyle tanıştıkça, yogaya bakışı da hem dönüştü hem derinleşti.

Yoga eğitmeni koltuğuna ilk geçişi ise, 2023 yılında, aklında sokak hayvanlarına yoga aracılığıyla destek olabilme fikrinin filizlenmesiyle oldu.

Başak için “yoga”, kendine bir adım dışarıdan bakabilme hali, daha farkında, daha özgür, daha cesur ve daha dengede versiyonu ile çıktığı bir yolculuk. Varılacak bir yer olmasa bile sınırlarını genişletebileceğini / keşfedebileceğini bilme hali. Her yeni günde nefes farkındalığı ile akan güvenli ve sağlıklı bir pratikse onun için vazgeçilmez.

Aldığı Eğitimler

Cihangir Yoga 

2023- Bade Gül Kılınç ile Yoga Öğretmenin İncelikleri Kendini ifade etme ve yoga hocalığında ustalaş

2023- Fırat Tosun ile Restoratif Yoga

2023- Fırat Tosun ile Asana Lab

2022- Naz Şarman, Bade Gül Kılınç ve Fırat Tosun ile  200 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi 

2022- Fırat Tosun ile Ellerle Yönlendirme

2021- Yin/Yang ve Meditasyonda derinleşme – Özgür Kaplan

Berivan Aslan Sungur ile

2023- Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 saat)

2023- Yin Yoga’da Derinleşme (120 saat)

2023- Yin Yoga ‘da Hocalığını Geliştirme Yolu (40 saat)

2023- Kendine Annelik (30 saat)

2022- Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı (75 saat)

2023- Seçkin Çelebi ile Nefes ve Meditasyon

  • Her Cuma 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

08-12-2023 Cuma 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için