Yin Yoga

Basit ve sade bir pratik olan yin yoga meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Bedenin maksimumda zorlanmadığı yin yoga genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ortalama olarak 2-5 dk. kadar kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar.

Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur. Didem Uycan Yılmaz rehberliğinde deneyimleyeceğiniz bu derslerde fiziksel olarak bedeniniz esneyip, bağ dokularınızdaki yapışmalar açılırken bir yandan da hızlı akan günlük hayatın koşuşturmacası içinde kendi iç sesinizi duymayı ve kendi ritminizi fark etmeyi pratik ediyor olacaksınız.

Dersler her seviyeye uygun olup katılım için herhangi bir deneyim gerekmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Pratik esnasında rahat kıyafetler tercih etmeniz ve uygulama boyunca yanınızda bir minder, bir büyük yastık ya da bolster, blok, kemer ya da bunlara muadil başka malzemeler, bir battaniye gibi yardımcı malzemelerin olması pratiğinizde sizleri destekleyecektir. Bu malzemeleri pozda rahatça kalabilmek için bedeninizin yardıma ihtiyacı olan herhangi bir bölümünde kullanmaktan çekinmeyin.Didem Uycan Yılmaz

  • Her Salı 20:00 - 21:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

28-03-2023 Salı 20:00

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun