fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı – 50 Saat Online

5 Mart – 5 Mayıs

Bu çevirim içi Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı, hali hazırda yoga uzmanlığı bulunanlara ya da yoga tecrübesi olanlara, Yin Yoga’nın temel unsurlarını aktarmak, derslerine ve pratiklerine Yin Yoga’yı, anatomik alt yapısını ve yogaya işlevsel yaklaşımı dahil edebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur.
Bu uzmanlaşma programının konuları Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nın içeriği ile oldukça benzeşmektedir. 200 saatlik program, pratiği tanımak, detayları ile öğrenmek ve sindirmek için daha fazla zaman tanırken; bu 50 saatlik program, daha kısa sürede, yoga uzmanı olanlara uygulamanın esaslarını ana hatları ile aktarmayı ve bu bilgiyi başkalarına aktarmanın yollarını öğretmeyi hedeflemektedir.
Yöntem olarak, Berivan’ın yaklaşımı ezberden uzak, pratiğin ardındaki mantığı, anatomik dayanaklarını, nedeni ve nasılı ile aktarmaya ve sorgulatmaya dayalıdır.
Program katılımcıları program 5 Mart-5 Mayıs arasında Hapaka platformundaki tüm canlı dersler, seminerler ve atölyelere ücretsiz katılabilirler. Geçmiş seminer ve atölye kayıtlarına ulaşabilirler.
Program ücreti KDV dahil 4.250 TL’dir. Program bedeline Hapaka.com platformunun 390₺ tutarındaki 2 aylık Hapaka’nın tüm canlı dersleri, seminerleri ve atölyelerini kapsayan Yeşil Aboneliği de dahildir.
Aboneliğiniz program ile beraber başlayacaktır.
10 Ocak tarihine kadar yapılan erken ödemelerde program bedeli KDV dahil 3.600 TL’dir.
Program kayıtları ve ödemeleri hapaka.com platformundan alınmaktadır ve birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.

Mezunlar Ne Dediler ?

Program tüm 200 saatlik yoga uzmanlık sertifikası olan veya buna denk bir yoga deneyimi olan katılımcılara açıktır.

Deneyimli yoga öğrencileri bu programa Yin Yoga’yı daha bilinçli bir şekilde kendi hayatlarına dahil etmek için katılabilirler.

 • Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
 • Uygulamanın ardındaki temel mantık
 • Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
 • Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
 • Fasya
 • Germe ve Kompresyon kavramları
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar ve Yin Yoga seanslarını destekleyen mini yang seriler
 • Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
 • Kendi pratiğini oluşturmak
 • Yoga derslerine Yin Yoga’yı entegre etmek
 • Farklı yapıda Yin Yoga dersleri planlamak
 • Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
 • Berivan’ın Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını tanımak
 • Günümüz insanına bir ilaç olarak Yin Yoga
 • Meditasyona hazırlayıcı bir pratik olarak Yin Yoga
 • Bir şefkat ve farkındalık pratiği olarak Yin Yoga  
 • Çi ve Meridyen Teorisi

Berivan Aslan Sungur ile buluşmalar (41 saat)

 • Haftasonu Buluşmaları
  5 – 6 Mart 2022
  19 – 20 Mart 2022
  Cumartesi – Pazar 10:00 – 16:30 
 • Çarşamba Buluşmaları
  16 Mart ve 6 Nisan Çarşamba 20:00 – 22:00
 • Salı Pratikleri – 8 hafta boyunca her salı (8 Mart-26 Nisan)

          21:00 – 22:15 Yin Yoga Pratiği

 • Kapanış Buluşması
  20 Nisan Çarşamba – 21:00 – 22:00

Haftasonu buluşmalarında da yardımcı eğitmenler Berivan Sungur’a destek verebilir.

Yardımcı Eğitmenler ile Buluşmalar (3 saat)
10 Mart 2022 Perşembe – 21:00 – 22:30
24 Mart 2022 Perşembe – 21:00 – 22:30

Asistanlar ile Etüd Çalışmaları (3 saat)
6 Aralık 2021 Pazartesi – 21:00 – 22:00
15 Aralık Çarşamba – 21:00 – 22:00
20 Aralık Pazartesi – 21:00 – 22:00 

Tüm buluşmaların kaçıranların tekrar edebilmeleri için kayda alınacak ve belirli süreler için kadar katılımcılara açık olacaktır. Kayıt olmasına rağmen, eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında canlı buluşmalara katılmak esastır. Canlı dersler dışında Berivan tarafından kendi zamanınızda pratik yapabilmeniz ve üzerinde çalışabilmeniz için bazı önden çekilmiş videolar da katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Program sürecinde öğrencileri desteklemesi ve konuların oturabilmesi için çeşitli bireysel ve grup ödevleri verilmektedir.

Çevirim içi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak yapılacaktır. Tüm katılımcıların Hapaka platformuna 5 Mart-5 Mayıs 2022  tarihleri arasında ücretsiz Yeşil üyeliği olacaktır.  Bu üyelik ile Hapaka’daki tüm canlı haftalık derslere, seminerlere, atölyelere ve kayıtlarına ulaşılabilmektedir. Bu üyelik ile Berivan Sungur’un Hapaka’daki eski ders kayıtlarına ulaşabilir, kendisinin tavsiye ettiği program sürecini destekleyecek başka yoga uzmanlarının derslerine de katılım sağlayabilirsiniz.

Program sonunda 50 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifikayı almaya hak kazanmak için, tüm buluşmalara katılmak, verilen bireysel çalışmalar, ödevler ve okumaları tamamlamak şarttır. Çevirim içi buluşmalara canlı katılımınız tercih edilir ancak mazeretiniz olduğu durumlarda, asistanları haberdar ederek dersi sonrasında kayıttan da tamamlayabilirsiniz. Derslerin kayıtları öğrencilerin tekrar yapabilmesi için belirli bir süre platformda izlenime açık olacaktır.


Sertifika ile tamamlanan saatler Yoga Alliance’ın Devamlılık Eğitim Saatlerine sayılmaktadır.

200 Saatlik bir yoga uzmanlık sertifikası veya buna denk bir yoga deneyimi, bilgisi olan kişiler, bu sertifika ile Yin Yoga’yı öğretmeye, pratiğin ardındaki prensipleri ve Yin Yoga asanalarını kendi derslerine entegre etmeye başlayabilirler ve bu alanda YACEP uzmanlık sertifikası alırlar.

Programa Yin Yoga bilgisini ve pratiğini geliştirmek için katılmış deneyimli yoga öğrencileri katılım sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik ileri seviye programına dahildir. Dileyenler 300 saatlik programın tüm içeriği için info@yinyogatr.com’a yazabilir.

Program ücreti KDV dahil 4.250 TL’dir. Program bedeline Hapaka.com platformunun 390₺ tutarındaki 2 aylık Hapaka’nın tüm canlı dersleri, seminerleri ve atölyelerini kapsayan Yeşil Aboneliği de dahildir.
Aboneliğiniz program ile beraber başlayacaktır.

10 Ocak tarihine kadar yapılan erken ödemelerde program bedeli KDV dahil 3.600 TL’dir.

Program kayıtları ve ödemeleri hapaka.com platformundan alınmaktadır ve birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.

 •  Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 •  2021 Asana Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 •  10 saatin üzerinde teorik ve pratik eğitim videoları (eğitim boyunca seyredilebilir)
 •  Tüm canlı buluşmaların video kayıtları (kaçıranlar veya tekrar etmek isteyenler için, 5 Mayıs’a kadar seyredilebilir)
 •  Berivan’ın verdiği derslerden 8 saatlik ses kaydı (indirilebilir, katılımcıda kalacak)
Program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Hülya Ayaz’a info@yinyogatr.com e-posta adresinden ve 0542 201 7078 numaralı telefondan (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 12 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadırYoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.  Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Yin Yoga
Yoğunlaştırılmış
Uzmanlaşma Programı

4250
3.600
 • 2 ay Boyunca Ücretsiz Hapaka Yeşil Aboneliği
 • Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit imkanı
 • 10 Ocak'a kadar Erken Ödeme Avantajı
Erken Ödeme