fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

YogaCici Çocuk Yogası Uzmanlık Programı – 50 Saat Online

5 – 14 Kasım

Çocuk yogası çocukların hayatının bir parçası olmalı.
Neden biliyor musunuz?

Dijitalleşen dünyada, çocuklarımız duruş bozukluğu ve konsantrasyon sorunu yaşıyor. Zorlayıcı yaşam koşulları sinir sistemlerini olumsuz etkiliyor. Bunun sonucu olarak erken yaşta mutsuz, yorgun, kızgın hissetmeye başlıyorlar!

Çocuk yogası, çocukların bu çağın zorluklarıyla baş etme becerilerini geliştiriyor; onlara sağlıklı ve ömür boyu sürdürebilecekleri desteği sunuyor.

Program; çocukların 3 ayrı öğrenme prensibi ile çalışır. Görsel, işitsel ve kinestetik olarak tüm duyuları kapsamayı ve sinir sistemini güçlendirmeyi temel alır. Çocuğa saygı temeldir. Her duygu ve davranış şiddet içermediği sürece bir ihtiyaçtan doğar. Ve şefkat çerçevesinde çocukla birlikte, yoga ve mindfulness pratikleri desteği ile bu ihtiyaca odaklanır.

YogaCici Çocuk Yogası Uzmanlık Programı;

 • Yoga’nın ve beden farkındalığının çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun olarak öğretilmesini kapsar.
 • Günümüzde çocuk yogası, çoğu kreş, ana okulu ve özel okulda çocukların kişisel gelişimlerine önemli bir katkı olarak ders programlarında özenle yer almaktadır. Yeni başlayacak olanlar için, gelişmekte olan bir mesleğin öncüleri olmak önemli bir fark yaratır.
 • Öğretmenler için, online ve yüz yüze sınıflarınızda çocukların daha sakin ve konsantre olarak ders dinlemeleri için oyun temelli mindfulness pratikleri sunarak derslerini zenginleştirir, ek ders açma şansı sunar.
 • Anne/babalar içinse, mutlu çocuklar yetiştirmenizde rehberlik edecek duygu ve şiddetsiz iletişim temelli uygulamalar çocuğunuzla güvenli bağlanma desteği sunar.
Bu programın satışı kapanmıştır. İlerleyen zamanlarda açılacak yeni programlar için e-mailinizi bırakarak
e-bültenimize abone olabilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Başarıyla Abone Olundu.

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Programa Katılanlar Ne Dediler?

Başak Yüksel’in sunduğu YogaCici programları, Türkiye’de Somatik Experience Programı çerçevesinde yapılan ilk Çocuk Yogası Uzmanlık Programıdır. Somatik Experience Programı, Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinin onayı ile verilmekte olup, Peter Levine’nin, Dünya’nın birçok ülkesinde uygulanan, fiziksel ve duygusal travmaya beden ve duygu açısından yaklaşıp çözümler sunan bilimsel ve terapotik destek yaklaşımıdır. Katılımcılar, sinir sisteminin ani ve travmaya yönelik tepkileriyle karşılaştıklarında çocukları nasıl dengeleyeceklerini öğrenirler.

Programda, Çocuk Yogası perspektifi için Rainbow Kids yoga ekolünün temelleri Türk çocuklarına uygun biçimde sunulur. Oyun çocuklarda temel öğrenme biçimidir ve yoga oyunları ile bedenlerini, hastalık sinyallerini ve ihtiyaçlarını çok erken yaşta öğrenirler.

Anatomik bilgiler, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ve Anatomy Trains kurucusu Tom Myers ın eğitimlerinden ve Başak’ın İstanbul Üniv. Hemşirelik fakültesi çocuk kliniği deneyimlerimden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Gelişimsel anatomi bilgisi ile katılımcılar kolay incinebilen çocukları fiziksel olarak korumayı öğrenirler.

Hikaye ve oyun kurgulama yaklaşımında, Meggie Kline somatik yaklaşımı, Waldorf, Montessori gibi yaratıcı ekollerin çok fonksiyonlu yaklaşımı ve katılımcıların kendi yaratıcılıklarıyla buluşma süreçleri temel alınmaktadır. Yaratıcı ders oluşturmak için kendi yaratıcılığımızı ortaya çıkarmak esastır bu ekoller yaratıcılığınızı destekler. 

Sınıf Yönetimi teknikleri, Yoga felsefesini ve Başak’ın çocuklarla 20 yıllık tecrübesinin deneyimlerini temel alırken, Özgür Bolat, Aletha Solter gibi uzmanlar ilhamlarıyla ve eserleriyle derlenmiştir. Şefkat dili ile yumuşak bir alandan tüm çocuklarla uyum içinde ders vermenin mümkün olmasını sağlayacak deneyimleri edinmeniz severek ders vermenizi sağlar. Sınıf yönetimi kavramının sıcak sevgiyle buluşmasını sağlayacak deneyimleri de bu çerçevde öğreneceksiniz.

 • Somatik yaklaşım ile davranış/duygu ilişkileri
 • Yoga pozları ve felsefesi
 • Mindfulness pratikleri
 • Yaş gruplarına göre anatomik ve davranışsal gelişim
 • Ders oluşturma stratejileri
 • Yoga oyunları ve oyun oluşturma teknikleri
 • Etkili nefes çalışmalarının yaş gruplarına göre kullanımı
 • Hikaye kurgulanması, yaratıcı düşünme ve yazma teknikleri
 • Destek malzeme kullanımı
 • Sınıf Yönetimi
 • Kariyer koçluğu
 • Program sonunda katılımcılara YogaCici sertifikası verilir. Yoga eğitmenleri ve eğitimciler alacakları katılım belgesi ile kolaylıkla kurumlarda ders verebilmektedirler. İki uzmanlığı da olmayanlar için program iyi bir başlangıç noktasıdır.
 • Program sonrası 1 ay süresince ders kayıtlarına ulaşma şansı verilir.
 • Hocalardan mentorlük desteği ücretsiz olarak sunulur.
 • Hapaka.com platformunun 195 TL tutarındaki 1 aylık Yeşil Aboneliği (tüm fiziksel dersler, seminerler, ve atölyelerin canlı katılımı ile arşivlerine sınırsız erişimi de kapsayan) dahildir.

5 Kasım Cuma, 19:30 – 21:30

6 – 7 Kasım Cumartesi – Pazar, 10.00 – 16:00

12 Kasım Cuma, 19:30 – 21:30

13 – 14 Kasım Cumartesi – Pazar, 10:00 – 16:00

 • Çocuklarla çalışan doktor, psikolog, öğretmen, fizyoterapist ve tüm profesyoneller için,
 • Yeni bir kariyer arayışında olan yoga eğitmenleri için,
 • Çocuklarıyla sağlıklı ilişki kurmak isteyen ebeveynler için uygundur. (kısıtlı kontenjan)

Yoga eğitmeni olmayanlar için kısıtlı kontenjan bulunmakta ve ön görüşme gerekmektedir. info@yogacici.com adresinden randevu için asistan hocalarımıza ulaşabilirsiniz.

Programın fiyatı 3.250 TL’dir. (KDV Dahil)

Fiyata dahil olanlar: 10 Çocuk Yogası ders kaydı, 1 ay süresince ders kayıtlarına ulaşma şansı, eğitim kitapçığı, hocalardan mentorlük desteği, YogaCici sertifikası ve Hapaka.com platformunun 195 TL tutarındaki 1 aylık Yeşil Aboneliği (tüm fiziksel dersler, seminerler, ve atölyelerin canlı katılımı ile arşivlerine sınırsız erişimi de kapsayan) dahildir.

Başak Deepa Yüksel  Kimdir?

Sanat Yöneticisi, hemşire olan Başak Yüksel çok sevdiği çocuklara yogayı sunmak için 2008’de Yoga Cici’yi kurmuştur. Son 10 senedir, Türkiye’de ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde çocuk yogası dersleri veren 500’den fazla eğitmen yetiştirmiş, bu eğitmenler binlerce çocukla yoga desteği sunmuştur. Halen Somatik Deneyimleme ekolü çerçevesinde fiziksel ve duygusal travma alanında çocukluk dönemi eğitimlerini sürdürmektedir.

TV projelerinde Sanat Yöneticiliği, galerilerde küratörlük ve yazarlık yapmış, 3. Üniversitesi olan  İ.Ü: Çocuk Gelişimi bölümünde öğrenciliğine devam etmektedir.

Hastanelerde, çocuk, ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalışmıştır.

19 senedir sanat, sağlık ve yoga alanlarında çocuklarla çalışmakta, sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler yürütmektedir. Milli Eğitim onaylı Eğitmen Eğitimi sertifikasına sahiptir.

Çocuklarla çalışmasına katkıda bulunan 5000 saati bulan diğer çalışmaları şöyledir;

 • Tias Little, Prof. Dr. Om Baweja, Mirca&Gary Kraftsow, Tom Myers, Sarah Power, Edward Clark, Hart Lazer, Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan birebir ve online eğitimler almıştır.
 • İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren, 500 saat Anatomi ve Fizyoloji eğitimini tamamladı.
 • Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.
 • Tüm dünyada kabul gören, Peter Levine’nin oluşturduğu uluslar arası Somatik Experience terapist eğitimine devam etmekte, tedavi edici somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir. Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlamaktadır.
 • Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan eğitimler almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır.

Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi, Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yaşam Koçluğu eğitimi ve başlangıç seviyesinde Ayurvedik danışmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Yoga Hocalarına yönelik vermekte olduğu diğer uzmanlık programları şöyledir;
50 saat Çocuk Yogası temel uzmanlık programı
30 saat İleri seviye Çocuk Yogası-Anatomi-Anne-Çocuk/Ergenlik dönemi uzmanlığı
120 saat Somatik Yoga Terapi Uzmanlık programı Temel Eğitim
100 saat Organlar – (ileri seviye)
20 saat Yoga hocaları için Skolyoz için Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Yoga hocaları için 50+ Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Somatik Meditasyon (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Nefeste derinleşme Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi

Instagram; @basakyukselyoga ve @yogacici_kidsyoga