fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yasımı Dinliyorum

Yasımızı sağaltmamıza yardımcı olabilecek kaynaklar nelerdir?

Yasımızı ifade etmenin tek yolu onu konuşmak mıdır?

Kollektif olarak geçtiğimiz bu zorlayıcı zamanlarda, yaslarımıza sözel ifadelerin dışında, dinleyerek , yazarak, çizerek nasıl yaklaşabiliriz?

Gizem ve Berna, sizi zihnimizin kıvrımlarına veya kemiklerimizin içine yerleşmiş, ifade bulmayı bekleyen yaslarımız için güvenli bir alana davet ediyor. Onlarca yasımıza bakmak için birlikte şefkat meditasyonları, mandala çizimi, serbest yazı akışı ve elbette içinizden gelirse sözel paylaşımlar yapacağımız bu alana sizleri de bekliyoruz.

Bu seminerde, Berna’ya Gizem Kurt eşlik ediyor olacak. Gizem; 2020 yılında Berna’nın sunduğu Ölüm Doulalığı (eşlikçiliği) eğitimini tamamladı. Eğitimden yol arkadaşlarıyla birlikte ölüm kafeleri düzenliyor. Yoga, Şiddetsiz İletişim ve Tiyatro alanlarında çeşitli eğitimleri var. Ayrıca bu alanlarda da dersler ve atölyeler düzenliyor.

6 farklı tema ve buluşmadan oluşan Ölüm ve Yas Seminer Dizisi sayfasını, diğer buluşma detayları için ziyaret edebilirsin.

  • Bu çalışmada; teorik paylaşımların yanı sıra, ara ara ihtiyaca göre dengeleyici topraklanma ve regülasyon egzersizleri yaptırılacaktır.
  • Seminerin sonunda, soru – cevap bölümüne yer verilecek ve özel paylaşımlara da alan açılacaktır.
  • Özellikle bu alanı değerli buluyorsanız ya da kişisel sorularınızı yönlendirmek istiyorsanız seminerimize canlı katılımınızı öneriyoruz.
  • Kişisel mahremiyetin korunması doğrultusunda, seminer sonundaki bu bölümde kayıt durdurulacaktır.

Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler,  Canlı Buluşmaların kayıtlarına Hapaka ‘Arşiv’ sayfasından 24 saat içerisinde erişebilirler.

Berna Köker Poljak Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur . Uzun yıllar finans alanında çalıştıktan sonra 2014 yılında kurumsal hayattan ayrılarak ilgi duyduğu konuların rehberliğinde  farklı alanları deneyimlemeye başlamıştır. Kendini hatırladığı andan itibaren Doğum – Ölüm döngüsü üzerinde tefekkür eden bir insan olarak, 2018 yılında aldığı ilk Ölüm Doula’sı eğitiminden itibaren bu alanda çalışmaktadır. Özellikle yaşlılık ve ölüm konusunun her açıdan yaşadığımız topluluk tarafından desteklenmesine ve yalnızca medikal bir süreç olarak ele alınmaması gerektiğine gönülden inanır.

Aynı zamanda üç çocuk annesi , ev ortamında daimi kolaylaştırıcı, Çember Kolaylaştırıcısı, Çocuk & Aile Yogası Öğretmeni, Antroposofi öğrencisi, ve Stephen Jenkinson takipçisidir.