fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Topraklanma ve Sınırların Keşfi Semineri

Soma:
Soma eski Yunanca’da “beden” anlamına gelir.

Somatik Deneyimleme®:
Travma ve kronik stresin yarattığı olumsuz etkileri iyileştirmeye yönelik, beden merkezli
psiko-biyolojik bir yaklaşımdır.

 

3 farklı tema ve buluşmadan oluşan
Gündelik Yaşam İçin Somatik Pratikler Seminer Dizisi sayfasını,
diğer buluşma detayları için ziyaret edebilirsin.

Topraklanma;

  • düşünme ile hissetme,
  • kendimiz ile diğerleri arasında denge kurmamıza,
  • kendimizi ortaya koymamıza,
  • kendimizi kapsayabilmemize,
  • yaşam içinde farklı şeyleri deneyimleyip buna açık olmamıza,
  • içgüdüsel ve sosyal sınırları keşfetmemize yardımcı olur.

Sınırlarımız ise benlik duygumuzun temelini oluşturur. Biz nerede başlayıp nerede bitiyoruz, diğerleri nerede başlıyor nerede bitiyor bunu anlamamıza yardımcı olur.

Bu seminerde neler yer alacak?

Yeliz Can Lalitya, topraklanmanın desteği ile sınırlarımızı keşfetmemizin ve böylece ilişkilerimizde daha sağlıklı bir yerde olmamızın yollarını hem teorik hem uygulamalı egzersizler paylaşarak anlatacak. Bedenimizle bağlantıyı yeniden kurmak, otururken, ayaktayken, hareket ederken yerle olan ilişkimizi keşfetmek ve özellikle sınırlarımızı içsel olarak anlayıp, hissedebilme kapasitemizi geliştirmeye çalışacağız.

Bu seminerin kazanımları:

  • Hem kendimizi hem de başkalarını algılamanın yollarını kavramak.
  • Sağlıklı ilişkiler kurmanın temeli olan sınırları kullanabilmek.
  • Hoşa gitmeyen deneyimlerde özellikle bacaklarda kaybettiğimiz bağlantı hakkında bilgi edinmek.
  • Bu konuda bedenimizle bağlantıyı geri kazanmak için uygulayabileceğimiz pratikleri keşfetmek.

Bu seminer; kendi iç dünyasını daha yakından tanımak, ilişkilerinde sınırlarını dengeli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmek ve bunun için kendi kendine uygulayabileceği pratikler deneyimlemek isteyen herkese uygundur.

Seminerin içeriği teorik bilgilerden ve deneyimsel etkinliklerden oluşacaktır.
Seminer dizisindeki her bir buluşma içeriği birbirinden bağımsızdır.
Seminer dizisindeki buluşmalara ayrı ayrı katılınabilir.
Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler, Hapaka Arşiv sayfasında Seminer Canlı Buluşmalarının kayıtlarına erişebilirler.

Yeliz Can Lalitya Kimdir?

1977 yılında Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar bilgi işlem sektöründe çalıştı ve yöneticilik yaptı. 

2005 yılından beri dans, yoga ve meditasyonla ilgileniyor. Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile başlangıç ve ileri seviye yoga eğitimlerini tamamladı. Keşif ve kişisel dönüşüm yolculuğunda nefes, meditasyon, çocukluk dönemi şartlanmışlıkları, şamanik enerji, çakra sistemleri, reiki üzerine eğitimler aldı ve kişisel yolculuğunu halen devam ettirmekte.

Sistemik dizim çalışmalarına Alman terapist Svagito Liebermeister ile başladı. Kendisi ile hem temel hem de ileri seviye aile sergisi eğitimlerini tamamladı. Ardından bu yöntem üzerinde derinleşmek amacıyla Bulgar terapist Rumen Yankulov ile 3 senelik aile dizimi ve terapistlik eğitimini Bulgaristanda tamamladı. Halen Cecilio Regojo ile Sistemik Yönetim ve Organizasyonel Konstelasyonlar eğitimine devam etmektedir. 

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında  Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde zorunlu stajını tamamlamıştır.

3 yıllık SETI (Somatic Experiencing Trauma Institute) onaylı Somatik Deneyimleme eğitimini tamamlamıştır ve Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı ünvanına sahiptir. Somatik Deneyimleme programlarında halen asistanlık yapmaktadır. Somatik Deneyimleme yaklaşımında ileri düzey eğitimi olan Integral (Bütünleyici) Somatik Yaklaşım (ISP) eğitimini tamamlamıştır.