fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Toprak Elementini Dengelemek: Güvende ve Sağlam Hissetmek Semineri

Bu seminerin amacı; toprak elementinin önemini keşfetmek ve toprak elementinin denge halini bedende deneyimlemek.

Bu seminer; 15 dakikalık teorik paylaşımın ardından, katılımcıların ya uzanarak ya da bir sandalyede oturarak beden çalışması deneyimleyeceği bir farkındalık semineridir. Beden çalışması kısmında rehberimiz Dr. Gözde Utan, sözlü ve fiziksel egzersizler ile katılımcıları yönlendiriyor olacak.

Seminerin Kazanımları ne olacak?

  • Zor zamanlarda gelen çaresizlik ve güçsüzlük halleri ile nasıl baş edebileceğimizi öğreneceğiz.
  • Toprak elementini beden çalışması ile nasıl dengeleyeceğimizi deneyimleyeceğiz.
  • Toprak elementinin dengelenmesi ile alakalı gündelik hayata geçirebileceğimiz pratik bilgiler edineceğiz.


Beden çalışması yapmayı seven, toprak halinin dengede olması halinde bizlere kazandırdığı güven, sağlamlık, derin sessizlik vb. özellikleri bedende deneyimlemek isteyen herkesi bekliyoruz.

Seminer sırasında yanınızda bulundurmanızı tavsiye ettiğimiz şeyler:

– Rahat uzanabilecekleri bir yer (mat, yatak, geniş bir koltuk…)
– Kol kısmı olmayan, oturduklarında ayaklarının rahatça yere değdiği sandalye
– Pike ya da yorgan
– Su
– Kalem, kağıt

Gözde Utan Kimdir?

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Saint Benoit Fransız lisesinde tamamladı. 2010 senesinde Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji mühendisliğinden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında University of California, Berkeley Üniversitesi’nden dersler aldı. Lisans eğitiminden sonra, Almanya’da Heidelberg Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji Master’ı yaptı. Master eğitimi sırasında University of California Los Angeles, David Geffen Hastanesine bağlı laboratuarda moleküler biyoloji araştırmalarına katıldı.

2012 senesinde insan bedenini daha yakından öğrenmek amacıyla Tıp fakültesine girmeye karar verdi. 2013 senesinde İtalya’da Pavia Üniversitesi Tıp fakültesine girdi, 2019 yılında mezun oldu. İtalya’da yaşadığı dönemde Grinberg Method ile tanıştı ve Viyana’da bulunan International School of Grinberg Method’da 3.5 senelik bir eğitimin sonunda Grinberg Method pratisyeni oldu.

Bugün Türkiye ve İtalya’da yaşamakta, bireysel seanslar ve grup seansları vermektedir. Bir yandan da Pavia Üniversitesi Public Health Departmanında Lifestyle Medicine üzerine araştırmalarına devam etmektedir.