fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Sinir Sistemi ve Mindfulness Atölyeleri 4 – Sinir Sisteminin Esnek Dayanıklılığı

5 Nisan 2021 – Saat: 20:30 – 22:30

Son 50 yıldır yapılan bilimsel çalışmalar bizlere sinir sisteminin hayatı nasıl algıladığımızda oldukça önemli olduğunu aktarırken, bu sistemin aynı zamanda değişebilir bir yapıda olduğunu kanıtladı. Böylelikle hayata ve çevremize yönelik bazı tepkilerimizin, güvenlik algımızın aslında sinir sistemimizin içinde bulunduğu fizyolojik etkilerin bir sonucu olduğunu görmeye başladık.

Sistemimiz için ne yaparsak hem ruhsal hem de bedensel olarak daha sağlıklı bir yaşam mümkün olur? Hangi hallerimizi kişiliğimiz zannedebiliyoruz ve neleri değiştirebiliriz? Mindfulness sinir sistemimiz üzerinde ne gibi etkilere sahip? Dört farklı atölyeden oluşan bu çalışmada yukarıdaki sorulara Mindfulness ve Sinir bilim perspektifinden yanıtlar alıyor olacaksınız.

Mindfulness çalışmalarının ışığında sinir sistemimizi günlük yaşamda güçlendirecek pratikler nelerdir? Zorlu duygularla karşılaştığımızda neler yaparsak sinir sistemimizin esnek dayanıklılığını artırabiliriz? Bu atölyede, bu soruların yanıtlarına bakacağız.

Esnek Dayanıklılık:

  • Esnek Dayanıklılık Nedir? Esnek dayanıklılık kapasitemizi nasıl artırabiliriz?
  • Zorlu Duygularda Mindfulness’ın pratik yaklaşımı
  • Esnek Dayanıklılığımızı Artıracak Günlük Rutinler

Uygulama:

  • Esnek Dayanıklılık üzerine Mindfulness Meditasyonu

Çalışmaya katılmak için daha önce herhangi bir Mindfulness deneyimine ihtiyaç yoktur. Tek bir atölyeye katılım sağlayabileceğiniz gibi dört atölyeyi bir arada almanız anlamlı bir bütünlük oluşturacaktır.

Şeyda Tosçalı Kimdir?

Şeyda, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji bölümü mezunu. 2010 yılında Polonya Jagiellonski Üniversitesi’nde Erasmus Bursu ile Biyoteknoloji ve Ekoloji alanlarında öğrenim gördü. İlk Yoga Hocalık eğitimini 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’un, 200 saatlik Yin Yoga Hocalık programı ile Cihangir Yoga’da tamamladı. Bu eğitimin ardından Cihangir Yoga’da çeşitli yoga hocalık eğitimleri almaya devam etti. Paul Grilley, Donna Farhi, Lesli Kaminoff, Carlos Pomeda, God Frey ve David Cornwell gibi hocalarla çalışma fırsatı bulurken, uzun süre Berivan’ın yanında eğitimlerine asistanlık yaptı. 

2012-2020 yılları arasında yoga çalışmaları ile eş zamanlı olarak Danone’da eğitmenlik kariyerini yürütmüş olan Şeyda, 2018 yılında David Cornwell ile ICF onaylı Breathing Mind Mindfulness Practioner eğitimini tamamlayarak 8 Haftalık Mindfulness Eğitimleri ve Mindfulness Koçluk seansları vermeye başladı. İstanbul’un pek çok stüdyosunda yoga dersleri vererek pek çok deneyim kazandı. Bir süredir eğitmen ekibi içerisinde yer aldığı Cihangir Yoga ve Oasis Bomonti’de herkese açık yüzyüze ve online dersler sunmaya devam etmektedir. 

Spiritüel gelişim, yoga ve yaşam hakkındaki yazılarını www.seydatoscali.com adlı web sitesinde paylaşmaktadır.