fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Sinir Sistemi ve Mindfulness Atölyeleri 3 – Vagus Siniri ve Mindfulness

22 Mart 2021 – Saat: 20:30 – 22:30

Son 50 yıldır yapılan bilimsel çalışmalar bizlere sinir sisteminin hayatı nasıl algıladığımızda oldukça önemli olduğunu aktarırken, bu sistemin aynı zamanda değişebilir bir yapıda olduğunu kanıtladı. Böylelikle hayata ve çevremize yönelik bazı tepkilerimizin, güvenlik algımızın aslında sinir sistemimizin içinde bulunduğu fizyolojik etkilerin bir sonucu olduğunu görmeye başladık.

Sistemimiz için ne yaparsak hem ruhsal hem de bedensel olarak daha sağlıklı bir yaşam mümkün olur? Hangi hallerimizi kişiliğimiz zannedebiliyoruz ve neleri değiştirebiliriz? Mindfulness sinir sistemimiz üzerinde ne gibi etkilere sahip? Dört farklı atölyeden oluşan bu çalışmada yukarıdaki sorulara Mindfulness ve Sinir bilim perspektifinden yanıtlar alıyor olacaksınız.

Bu atölyede, sinir sisteminin en önemli bileşeni olan, sağlığımız ve yaşam koşullarına verdiğimiz tepkilerde büyük rol oynayan Vagus sinirini yakından inceleyeceğiz. Polivagal teoriye derinlemesine gireceğimiz bu çalışmada Vagus sinirini düzenlemenin yollarını öğreneceksiniz.

Vagus Siniri:

 • Vagus anatomi ve fizyolojisi
 • Vagusun yanıtları : Polivagal Teori çerçevesinden
 • Mindfulness’ın Vagus üzerindeki etkileri

Uygulama:

 • Vagus siniri düzenleme pratikleri

Çalışmaya katılmak için daha önce herhangi bir Mindfulness deneyimine ihtiyaç yoktur. Tek bir atölyeye katılım sağlayabileceğiniz gibi dört atölyeyi bir arada almanız anlamlı bir bütünlük oluşturacaktır.

Şeyda Tosçalı Kimdir?

Şeyda, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Biyoloji bölümü mezunu. 2010 yılında Polonya Jagiellonski Üniversitesi’nde Erasmus Bursu ile Biyoteknoloji ve Ekoloji alanlarında öğrenim gördü. İlk Yoga Hocalık eğitimini 2010 yılında Berivan Aslan Sungur’un, 200 saatlik Yin Yoga Hocalık programı ile Cihangir Yoga’da tamamladı. Bu eğitimin ardından Cihangir Yoga’da çeşitli yoga hocalık eğitimleri almaya devam etti. Paul Grilley, Donna Farhi, Lesli Kaminoff, Carlos Pomeda, God Frey ve David Cornwell gibi hocalarla çalışma fırsatı bulurken, uzun süre Berivan’ın yanında eğitimlerine asistanlık yaptı. 

2012-2020 yılları arasında yoga çalışmaları ile eş zamanlı olarak Danone’da eğitmenlik kariyerini yürütmüş olan Şeyda, 2018 yılında David Cornwell ile ICF onaylı Breathing Mind Mindfulness Practioner eğitimini tamamlayarak 8 Haftalık Mindfulness Eğitimleri ve Mindfulness Koçluk seansları vermeye başladı. İstanbul’un pek çok stüdyosunda yoga dersleri vererek pek çok deneyim kazandı. Bir süredir eğitmen ekibi içerisinde yer aldığı Cihangir Yoga ve Oasis Bomonti’de herkese açık yüzyüze ve online dersler sunmaya devam etmektedir. 

Spiritüel gelişim, yoga ve yaşam hakkındaki yazılarını www.seydatoscali.com adlı web sitesinde paylaşmaktadır. 

Satın Alma Seçenekleri

Bu atölyeye tek başına katılabilirsiniz ya da dört bölümden oluşan atölye paketini incelemek icin buraya tıklayabilirsiniz.

1 Atölyelik Paket

120 1 Kere Öde
 • 1 Kere 120 TL öde
 • Sadece bu paketi satın al
 • KDV Dahil

YEŞİL Üyelik

(Aylık)
195 Her Ay
 • AYLIK ÜYE OL, BU ATÖLYE PAKETİNİ VE YANINDA EK OLARAK:
 • Her ay ortalama 15 yeni Atölye & Seminer - Tamamına ücretsiz katılım
 • Tüm Atölye & Seminer arşivine ücretsiz erişim
 • Ayda ortalama 100 Canlı Ders
 • Tüm Canlı Derslere sınırsız katılım
 • Linksiz, şifresiz kolay online erişim
 • Her yerde her zaman katıl, dilediğinde iptal et
EN İYİ SEÇİM