fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
145

Şeyda Tosçalı’nın Canlı Dersleri

Sinir Sistemi Güçlendirme ve Mindfulness Meditasyonu

Sinir Sistemi Güçlendirme ve Mindfulness Meditasyonu dersleri günlük yaşam içinde değişken hayat koşullarına esneklikle yanıt verebilme kapasitenizi artırmayı ve otonom sinir sisteminizi güçlendirmeyi amaçlayan bir pratiktir.

Teorik bilgi anlatımı sonrası teoriyle ilişkili meditasyon ve pratikler yapma imkanı bularak sinir sisteminizi güçlendirmenin yollarını öğreniyor olacaksınız.

Bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır.

Stres Azaltma Pratikleri

Stres azaltma pratikleri, sinir sistemini bedensel olarak uyararak regüle etmeyi (düzenlemeyi) amaçlayan pratiklerden oluşur.

Günümüz kaotik dünyasının yarattığı stres, kaygı ve endişe durumlarını rahatlatmaya yardımcı olan bir pratiktir.

Somatik bedensel hareketler, Vagus siniri egzersizleri ve Otonom sinir sistemine yönelik Mindfulness meditasyonları prtaik ediyor olacaksınız.

Bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, battaniye, rahat kıyafet ve içmek için su bulundurmanız yeterli olacaktır.

Restoratif Yoga ve Beden Tarama (Arşiv)

Restoratif Yoga ve Beden Tarama Dersi, yerde uygulanan bir derin gevşeme pratiğidir. Bu ders rahat, besleyici ve dinlendirici restoratif yoga asanaları ile Mindfulness derslerinde sıkça kullanılan Beden Tarama Meditasyonu’nu bir arada içerir. Gün içinde aktif olan zihin sakinleşerek bedene kulak vermeye başlar ve böylelikle sinir sistemi gevşeyerek dengelenir. Ders sırasında restoratif pozlar aracılığı ile bedene bırakmayı hatırlattıkça uykuya geçiş kolaylaşır. Gevşeyen ve dinlenen beden yeni güne daha tazelenmiş bir şekilde uyanır. Günlük yaşamda fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak iyi hissetme halini destekler. Düzenli uygulandığında, kronik yorgunluk, stres ve uykusuzluk durumlarına iyi gelen bir uygulamadır. Ders süresince bedeni desteklemek için birkaç adet yastık, battaniye, yoga bloğu ve kemeri, göz yastıkları yardımcı malzemeler olarak kullanılır. Desteklenen ve sıcak hisseden beden kendini güvende hissettikçe daha kolaylıkla bırakmaya başlar. Yardımcı malzemelerin olmaması durumunda evde bulunan muadil malzemeler rahatlıkla kullanılabilir.

Beden Tarama Meditasyonu ise Mindfulness eğitimlerinde zihin ve beden bağlantısını yeniden kurmak için uygulanan bir meditasyon türüdür. Yerde veya oturarak uygulanabilen bu meditasyonda eğitmenin yönlendirmesi ile dikkati sırasıyla beden kısımlarına
yönlendirerek mevcut hisleri algılamayı denedikçe zihin bedenle, onun ihtiyaçlarıyla yeniden ilişki kurmaya başlar. Bu ilişki düzenli uygulama ile geliştikçe günlük yaşamımızda bedeni ve onun ihtiyaçlarını algılamak gittikçe kolay bir hale gelir. Restoratif yoga dersinin sonunda uygulanacak olan bu meditasyon dersi tamamlayıcı niteliktedir.

Ders için rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır.