fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Öz Dengeleme İçin Kaynakların Keşfi Semineri

Soma:
Soma eski Yunanca’da “beden” anlamına gelir.

Somatik Deneyimleme®:
Travma ve kronik stresin yarattığı olumsuz etkileri iyileştirmeye yönelik, beden merkezli
psiko-biyolojik bir yaklaşımdır.

 

3 farklı tema ve buluşmadan oluşan
Gündelik Yaşam İçin Somatik Pratikler Seminer Dizisi sayfasını,
diğer buluşma detayları için ziyaret edebilirsin.

Hayatımızda yaşadığımız her stres sinir sistemimizde az ya da çok baskılamaya sebep olur. Bu baskılama sonucunda duygu ve davranışlarımızı olması gerektiği gibi ifade edemez hale gelir, diğerleri ile iletişimimiz bozulmaya başlar. Söylememiz gereken şeyleri söyleyemez, yapmamız gereken şeyleri yapamaz hale geliriz.

Bu seminerde neler yer alacak?

Bizler iletişim ile var olan varlıklarız ve kendimizi ancak bu şekilde ifade edip, rahatlayabiliyoruz. Bedenimizi hissetmeye başladığımız andan itibaren ise otomatik tepkilerden çıkıp, ihtiyacımızı dile getirip iletişim kurabildiğimiz yere gelmemiz mümkün olur.

Yeliz Can Lalitya, iç ve dış kaynaklarımızı kullanmanın ruhsal dengelenmemiz ve çevremizdeki insanlarla sağlıklı bir ilişki içinde olabilmemiz için önemini hem teorik hem uygulamalı egzersizler paylaşarak anlatacak.

Bu seminerin kazanımları:

  • Sinir sistemimizi kendi başımıza destekleyebilecek ve rahatlatabilecek araçları keşfetmek.
  • Bedeni ve duyguları rahatlatıp dengeleyecek, istikrar ve esneklik sağlayacak iç ve dış kaynaklarımızı kavramak..
  • Kaynaklarımızı stres zamanlarında bize destek olacak şekilde kullanmayı deneyimlemek.
  • Çaresizlik gibi duygularla başa çıkma yöntemlerini kullanabilmek.
  • Bu duyguların üstesinden gelmek için dengeleme konusunun önemini kavramak.
  • 3’lü beyin modelini anlamak.

Bu seminer; stres ve zorlayıcı duygu durumlarında kendine destek olabilme ve çevresi ile ilişkilerinde öz kaynaklarını kullanabilme, somatik pratikler aracılığıyla yeni deneyimler ve beceriler kazanma ihtiyacı duyan herkese uygundur.

Seminerin içeriği teorik bilgilerden ve deneyimsel etkinliklerden oluşacaktır.
Seminer dizisindeki her bir buluşma içeriği birbirinden bağımsızdır.
Seminer dizisindeki buluşmalara ayrı ayrı katılınabilir.
Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler, Hapaka Arşiv sayfasında Seminer Canlı Buluşmalarının kayıtlarına erişebilirler.

Yeliz Can Lalitya Kimdir?

1977 yılında Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar bilgi işlem sektöründe çalıştı ve yöneticilik yaptı. 

2005 yılından beri dans, yoga ve meditasyonla ilgileniyor. Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile başlangıç ve ileri seviye yoga eğitimlerini tamamladı. Keşif ve kişisel dönüşüm yolculuğunda nefes, meditasyon, çocukluk dönemi şartlanmışlıkları, şamanik enerji, çakra sistemleri, reiki üzerine eğitimler aldı ve kişisel yolculuğunu halen devam ettirmekte.

Sistemik dizim çalışmalarına Alman terapist Svagito Liebermeister ile başladı. Kendisi ile hem temel hem de ileri seviye aile sergisi eğitimlerini tamamladı. Ardından bu yöntem üzerinde derinleşmek amacıyla Bulgar terapist Rumen Yankulov ile 3 senelik aile dizimi ve terapistlik eğitimini Bulgaristanda tamamladı. Halen Cecilio Regojo ile Sistemik Yönetim ve Organizasyonel Konstelasyonlar eğitimine devam etmektedir. 

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında  Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde zorunlu stajını tamamlamıştır.

3 yıllık SETI (Somatic Experiencing Trauma Institute) onaylı Somatik Deneyimleme eğitimini tamamlamıştır ve Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı ünvanına sahiptir. Somatik Deneyimleme programlarında halen asistanlık yapmaktadır. Somatik Deneyimleme yaklaşımında ileri düzey eğitimi olan Integral (Bütünleyici) Somatik Yaklaşım (ISP) eğitimini tamamlamıştır.