fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

OM Yoga Stili Vinyasa Atölyesi

“Uygulama kendimizi çöpe atıp yepyeni ve daha iyi biri olmakla alakalı değildir. Uygulama, halihazırda olan halimizle arkadaş olmaktır. Uygulamanın temeli sen veya ben veya şu an her kimsek, olduğumuz halimizdir.”

-Pema Chödrön 

Fiziksel yoga uygulamasına yumuşaklık ve açık kalplilik ile yaklaşılan, Buddha’nın öğretilerinden beslenen OM yoga stili vinyasanın ne olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Bu atölyede, bu stile giriş niteliğinde 2 saat sürecek bir çalışma yapacağız. Sinem Er, hocası Cyndi Lee’nin yazdığı ve kendisinin Türkçe’ye kazandırdığı ‘Yoga Bedeni, Buddha Zihni’ kitabından da yola çıkarak, Budizm’in öğretilerini asana uygulamamıza nasıl entegre edebileceğimize dair teori ve pratiğin iç içe olduğu, sorularınıza da cevap bulabileceğiniz dolu dolu bir atölye hazırladı.

Atölyede Üzerinden Geçeceğimiz Konu Başlıkları;

  • Vinyasa nedir?
  • OM Yoga stili vinyasa nedir? Önemli noktaları nelerdir?
  • Farkındalık meditasyonuna dair dharma paylaşımları nelerdir?
  • Yoga pratiği nasıl hareket halinde bir meditasyona dönüşebilir?

Bu atölyenin kazanımları;

  • Farkındalık meditasyonu ile tanışmak
  • Zihin ve bedenin gücü, sağlamlığı ve netliğini geliştirmek
  • Bir metod olarak bu gelişimi, akışkan asana serileri içine nasıl entegre edilebileceğini öğrenmek
  • Doğru çabayı göstererek, sonuçlara bağlanmamayı araştırmak
  • Yoga uygulamasıyla kurduğumuz ilişkiyi dönüştürme fırsatı yaratmak

 

Bu öğretiyi keşfetmek ve günlük hayatına ve pratiğine dahil etmek isteyen herkesi bu atölyeye bekleriz.

Atölyenin teması; ‘Kendinle Arkadaş Olmak’. Kendimizle ilgilenmek bencilce bir hareket değil, tam tersine spiritüel olgunluktur. Başkalarını gerçekten önemseyebilmek ve sevebilmek için önce kendimizi kabul edebilmemiz ve kendimizle ilgilenmemiz gerekir. 

Bu çalışma, minimum bir aydır düzenli olarak derslere giren öğrencilere, belli bir süredir farklı ekollerle çalışıyor olsa da vinyasanın ne olduğunu merak eden ve hayatına dahil etmek, uygulamaya Budist öğretiler merceğinden bakmak isteyen herkese uygundur.

Atölye sonrası katılımcılarla PDF olarak Meditasyon / Uygulama günlüğü paylaşılacaktır.

Sinem Er Kimdir?

Sinem Er, 2005 yılından beri yoga yapıyor ve 2010 yılından beri öğretiyor. İlk eğitimini 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy’dan aldı. Sonrasında 2010 yılında kök hocası Cyndi Lee ile tanıştı ve o günden beri de ondan kopmadı. Hocasından öğrendikleri kendiyle, dünyayla ve yoga öğretisiyle kurduğu ilişkiyi ve bakış açısını kökünden değiştirdi. Kendisini Budist öğretiler ışığında gözlemlemeye başladıkça, yoga onun için aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunun ve her eylemimizin ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısı olmaya başladı. 

Uzun yıllar Türkiye’deki büyük okullarda Vinyasa Yoga dersleri verdi ve 2020 yılından itibaren tamamen bağımsız ders vermeye başladı. 2014 yılından beri Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimleri ve yoga hocalarına yönelik İleri Seviye eğitimleri düzenliyor ve çeşitli temalarda kurslar sunuyor.