fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Ölümün Ardından Kendimizi ve Arkada Kalan Yakınlarımızı Desteklemek

Yaslı kişinin yanında kalabilmek hem geride kalanda hem de gidende ki güzelliği görmek demektir. Sevmek, hiç istemesek de, bir gün yas tutabileceğimizi baştan kabul etmektir derler. Sevdiklerimizin ölümünün ardından tutulan yas işte bu sevginin derinliğindendir. Yas tutanı ağırlamak o yüzden zordur. İçindeki boşluk büyüktür.

Bu seminerde, hem arkada kalan olarak kendimizi hem de arkada kalanları zerafetle nasıl destekleyebileceğimizi konuşacağız. Ölülerimizi anmak için, nasıl kendi ortamımızda anma ritüelleri ve sunak oluşturabileceğimizi konuşacağız.

Bu çalışmada; teorik paylaşımların yanı sıra, ara ara ihtiyaca göre dengeleyici topraklanma ve regülasyon egzersizleri yaptırılacaktır. Seminerin sonunda, soru – cevap ve paylaşımlara da yer verilecektir.

Bu seminerin kaydı alınacaktır. Ancak özel olan soru – cevap kısımlarında kayıt durduralacaktır. Kişisel sorularınız için seminerimize canlı katılımınızı öneriyoruz.

Berna Köker Poljak Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur . Uzun yıllar finans alanında çalıştıktan sonra 2014 yılında kurumsal hayattan ayrılarak ilgi duyduğu konuların rehberliğinde  farklı alanları deneyimlemeye başlamıştır. Kendini hatırladığı andan itibaren Doğum – Ölüm döngüsü üzerinde tefekkür eden bir insan olarak, 2018 yılında aldığı ilk Ölüm Doula’sı eğitiminden itibaren bu alanda çalışmaktadır. Özellikle yaşlılık ve ölüm konusunun her açıdan yaşadığımız topluluk tarafından desteklenmesine ve yalnızca medikal bir süreç olarak ele alınmaması gerektiğine gönülden inanır.

Aynı zamanda üç çocuk annesi , ev ortamında daimi kolaylaştırıcı, Çember Kolaylaştırıcısı, Çocuk & Aile Yogasi Öğretmeni, Antroposofi öğrencisi, ve Stephen Jenkinson takipçisidir.

Bu Atölyeye katılmak için Hapaka’ya Yeşil Üye ol ve hem bu seminere katıl hem de her ay yaklaşık 15 Seminer ve Atölye’ye ve bu zamana kadar gerçekleşen 50 seminer ve atölye arşivine erişim sağla. Üye olmak için aşağıdaki linke tıkla.