fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Ölümün Ardından Kendimizi ve Arkada Kalan Yakınlarımızı Desteklemek

Ölümün Ardından Kendimizi ve Arkada Kalan Yakınlarımızı Desteklemek Semineri herkese açık ve ücretsiz!
“Katılmak için Tıkla” butonuna bastığında, buton kaybolacak, kaydın otomatik olarak alınacaktır.

Sadece e-mail ve şifrenle giriş yapıp, yukarıdaki “Canlı Buluşmaya Katılmak için Buraya Tıkla” sayfasını açman yeterli. Link yok, şifre yok!

Yaslı kişinin yanında kalabilmek hem geride kalanda hem de gidende ki güzelliği görmek demektir. Sevmek, hiç istemesek de, bir gün yas tutabileceğimizi baştan kabul etmektir derler. Sevdiklerimizin ölümünün ardından tutulan yas işte bu sevginin derinliğindendir. Yas tutanı ağırlamak o yüzden zordur. İçindeki boşluk büyüktür.

Ölüm ve yas belki de hayatlarımızda ilk kez bu kadar gündemimizde. Pandemi süreci üzerine yaşadığımız doğal afetlerin acısını hepimizin yüreğimizde hissediyoruz. Bu seminerde, hem arkada kalan olarak kendimizi hem de arkada kalanları zarafetle nasıl destekleyebileceğimizden bahsedeceğiz. Ayrıca günlerdir devam eden yangınlarla ağaçların, insanların ve hayvanların ölümü kalplerimizi de kavururken, şahit olduğumuz bu derin acılarla mevcut olabilmenin ve kalbimizi canlı tutabilmenin yollarına bakacağız. Ölülerimizi anmak ve yasımızı tutmak için, nasıl kendi ortamımızda anma ritüelleri ve sunak oluşturabileceğimizi konuşacağız.
 
Ölüm ve Yas seminer dizimizin dördüncü buluşması “Ölümün Ardından Kendimizi ve Arkada Kalan Yakınlarımızı Desteklemek” semineri bu döneme özel olarak herkese açık ve ücretsiz! 
  • Bu çalışmada; teorik paylaşımların yanı sıra, ara ara ihtiyaca göre dengeleyici topraklanma ve regülasyon egzersizleri yaptırılacaktır.
  • Seminerin sonunda, soru – cevap bölümüne yer verilecek ve özel paylaşımlara da alan açılacaktır.
  • Özellikle bu alanı değerli buluyorsanız ya da kişisel sorularınızı yönlendirmek istiyorsanız seminerimize canlı katılımınızı öneriyoruz.
  • Kişisel mahremiyetin korunması doğrultusunda, seminer sonundaki bu bölümde kayıt durdurulacaktır.
Berna Köker Poljak Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur . Uzun yıllar finans alanında çalıştıktan sonra 2014 yılında kurumsal hayattan ayrılarak ilgi duyduğu konuların rehberliğinde  farklı alanları deneyimlemeye başlamıştır. Kendini hatırladığı andan itibaren Doğum – Ölüm döngüsü üzerinde tefekkür eden bir insan olarak, 2018 yılında aldığı ilk Ölüm Doula’sı eğitiminden itibaren bu alanda çalışmaktadır. Özellikle yaşlılık ve ölüm konusunun her açıdan yaşadığımız topluluk tarafından desteklenmesine ve yalnızca medikal bir süreç olarak ele alınmaması gerektiğine gönülden inanır.

Aynı zamanda üç çocuk annesi , ev ortamında daimi kolaylaştırıcı, Çember Kolaylaştırıcısı, Çocuk & Aile Yogası Öğretmeni, Antroposofi öğrencisi, ve Stephen Jenkinson takipçisidir.