fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Mutfağımızdaki Gizli Kahramanlar: Filizler ve Buğday Çimi Semineri

Sen + Ayurveda = Bütünsel Sağlık

Sanskrit dilinde Ayu yaşam, veda bilim/bilgi anlamına geliyor. Yaşam Bilgisi diyebileceğimiz Ayurveda 5000 yıldan daha eski ve Hindistan’ın Vedik kültüründen gelen, dünyanın en eski doğal şifa sistemlerinden biri.
Her kişinin özgün yapısına saygı duyarak kendi dengeli sağlık durumunu bulmasına ve sürdürmesine yardımcı olan bir sistem.

Bu buluşmada, Ayurveda’nın ‘besininiz ilacınız olsun’ felsefesinden hareket ederek, mutfağımızda kolaylıkla yetiştirebileceğimiz filizlerden ve filizlendirmenin bir parçası olan, buğday çimi yetiştirme ve evde buğday çimi suyu yapmayı öğreniyoruz.
Harika bir yaz hazırlığı!

Filizler, gizli besin kaynaklarımız! Ülkemizde genelde sadece market reyonlarında gördüğümüz soya filizi ile tanıdığımız filizler müthiş bir besin kaynağı. Çoğumuz mutfak raflarımızda duran pek çok tohum baharatı, kavanozlarda sessiz sedasız bekleyen baklagilleri, hatta tahılları evde kolayca filizlendirebileceğimizin farkında değiliz.

Bu seminerde neler yapacağız?

– Filizlendirmenin ne olduğunu
– Nasıl yapacağımızı
– Neleri filizlendirebileceğimizi
– Ne zaman filizleri tüketmenin daha uygun olduğunu ve hangi vücut tipleri için uygun olduğunu
– Yetiştirdiğimiz filizleri öğünlerimizde nasıl kullanabileceğimizi
– Filizlendirmenin bir parçası olan, buğday çimi yetiştirmeyi
– Evde buğday çimi suyu yapmayı öğreneceğiz.

3 farklı tema ve buluşmadan oluşan
Kadim Yaşam Bilgisi: Ayurveda
Seminer Dizisi sayfasını,
diğer buluşma detayları için ziyaret edebilirsin.

Seminer dizisindeki her bir buluşma içeriği birbirinden bağımsızdır. Seminer dizisindeki buluşmalara ayrı ayrı katılınabilir.
Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler, Hapaka Arşiv sayfasında Canlı Buluşmaların kayıtlarına erişebilirler.

Fatma Özdemir Canverdi Kimdir?

Fatma Özdemir Canverdi, mühendislik kariyerinin yanısıra uzun yıllardır Yoga ve Ayurveda ile ilgileniyor. 2000 yılından beri yaşamının bir parçası olan Yoga, 2011 yılında Ayurveda ile tanışması ile çok farklı bir perspektife oturmuş. Her iki alanda kişisel farklılıklara saygı gösteren ekollere yönelmiş ve dünyanın farklı yerlerinde deneyimlediklerini, öğrendiklerini yorumlayıp kendi coğrafyamızda, bizim kültürümüze ve yaşantımıza uygulanabilir teorik ve pratik bilgiler olarak www.fatmaozdemir.net üzerinden paylaşıyor.