fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Mindfulness Temelli Çocuk Yogası Atölyeleri (6-9 Yaş)

Çocuk yogasının her daim ilk kuralı eğlenmektir!
Çocuğumuz çocuk yogasını deneyimlerken bazen bir maceranın içinde, bazen bir oyunun coşkusunda, bazen bir nefes egzersizinin yumuşaklığında kendi bedenini ve dünyayı algılamaya çalışır.

Çocuklara harika bir haberimiz var!
Hem eğlenecekleri hem de bedensel bir aktivite yapabilecekleri Mindfulness Temelli Çocuk Yogası derslerimiz Temmuz – Ağustos ayı boyunca Hapaka’da.

Okuldan uzak, ekran başında, hareketsiz geçen bu zorlu dönemde çocuklara hem zihinsel hem de bedensel anlamda destek olacak bu dersler, çocuklara da ebeveynlere de iyi gelecek.

Bu atölyeler, çocukların oyunlarla keyifli vakit geçirmesini sağlarken diğer yandan beden – duyum ilişkisini güçlendirerek duygularını daha sağlıklı bir şekilde ifade etme becerilerini geliştirecek.

Bu derslerin amacı; çocuğun içine beden, duyum ve duygu farkındalıkları ekmektir ve bunu yaparken de oyun kullanılır. Eğlenen çocuk bedenini yumuşatmaya, bedeninden gelen duyumları hissetmeye, duygularını anlamaya ve kendini regüle etmeye ve bunları ifade etmeye daha hazır olacaktır. Bu derslerle, yoganın ve farkındalık çalışmalarının tohumları atılmış olacak.

Derslerde üzerinden geçeceğimiz konular:

– Bedenini tanımak

– Bedeni esnetmek ve güçlendirmek

– Kaslar, eklemlerle, beynin sağ ve sol lobuyla farklı çalışmalar yapmak

– Çocuk Yogası asanaları, nefes egzersizleri, mindfulness alıştırmaları yapmak.

Mindfullnes Temelli Çocuk Yogası Atölyeleri 6-9 yaş aralığındaki tüm çocuklar için uygundur. 

Derslerin Yapısı:

– Derslerde pratik uygulamalar yapılacak.

– O hafta dersin temasıyla alakalı olarak, sunumlar ve videolar da olabilir.

– Derslerde çocukların yanında kağıt, boya kalemleri olması iyi olacaktır.

– Bu derslerin kaydı alınmayacaktır. Bu sebeple geçmiş dersler arşiv sayfamızda yer almayacaktır.

Başak Karakaya Erden Kimdir?

Çocuk yogasının hem kendisi hem de çocuklar için farklı bir dünyanın kapısını açtığını düşünen Başak Karakaya Erden, Hatha ve Yin yoga 200 saatlik ve Hamile Yogası eğitimlerini 2015 yılında aldı. 2016 yılında ilk YogaCici Çocuk Yogası hocalık eğitimininden sonra Anne Çocuk Yogası hocalık eğitimini ve Çakraların Psikolojisi eğitimlerini tamamladı. Daha sonrasında 2017 ve 2021 arasında bu eğitimlerin asistan hocalığını yaptı.

2017 yılında İleri Yaş İçin Yoga Terapi eğitimini Başak Deepa Yüksel ile tamamlayan Başak, 2020 yılında YogaCici İleri Çocuk Yogası Hocalık eğitimi, Bütünsel Yoga Terapi Hocalık eğitimini ve Meridyen Teorileri eğitimlerini bitirdi. Yurtiçi ve yurtdışı eğitmenlerden farklı eğitim modelleri, masal terapi, mindfulness gibi yoga derslerini destekleyeceğini düşündüğü eğitimleri almayı sürdüren Başak; 2016 yılından beri farklı kurumlarda, okullarda ve Online platformda çocuklarla buluşup yoga oynamayı devam ediyor.