fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Mindfulness Meditasyonu: “Kendi Kapına Varmak” Atölyeleri

Bu atölyenin niyeti  mindfulness meditasyonunda derinleşmek ve meditasyonu günlük hayata taşımaya yardımcı olmak.
Kendimize dönmeyi kolaylaştıran bu alan sayesinde otomatik pilottan çıkıp
düşüncelerle, duygularla ve bedenle bağlantıya geçmeye niyet ediyoruz.
Bu dersler “Yapma” halinden “Olma” haline geçmeye ve kendi deneyimimizle yargısız ve şefkatli bir ilişki geliştirmeye davet ediyor.

Bu haftalık atölyelerde Mindfulness pratiklerine odaklanacağız.
Atölye kısa bir mindful hareket pratiği ile başlayacak, ardından 20 veya 30 dakikalık oturarak veya uzanarak gerçekleştirdiğimiz yönlendirmeli bir mindfulness meditasyonu ile devam edecek.
Atölye canlı katılanlar için seansın sonunda deneyimlerini paylaşabilecekleri ve sorularını sorabilecekleri bir alan olacak.

Bu atölye kimler için:

Mindfulness meditasyonunu merak edenler, Mindfulness meditasyonu daha sık uygulamak isteyenler, kendi pratiklerini desteklemek ve derinleşmek isteyenler için.

Atölyede üzerinden geçilecek konu başlıkları:

Her buluşmada farklı bir mindfulness meditasyonu uygulanacak ve bir tema ele alınacak.

Buluşmalarda sadece pratik kısmı kayda alınacak, deneyim paylaşımı kısmı kayda alınmayacaktır

Kıvılcım Kıran Kimdir?
Selin Ilgaz Kimdir?

MindCare Ortak Kurucu
Mindfulness (MBSR/MBCT) Eğitmeni

Kıvılcım 2015 yılından beri mindfulness ve şefkat konuları ile ilgileniyor ve 2016 yılından beri akredite mindfulness eğitmeni.  Üzerine çalışıp, düşünmeyi, paylaşmayı en çok sevdiği konular toksik stres, tükenmişlik, kaygı, anlam, kompleks travma, travma sonrası gelişim ve şefkat.

Mindfulness eğitmenlik eğitimini İngiltere’de Oxford Üniversitesi (Mindfulnes Temelli Bilişsel Terapi) ve Bangor Üniversitesi’nde (Mindfulnes Temelli Stres Azaltma ve Bilişsel Terapi) alan Kıvılcım ayrıca Paul Gilbert’ın kurucusu olduğu Compassionate Mind Merkezinden şefkat üzerine eğitimler aldı ve çeşitli inzivalara katıldı. 

Alandaki gelişmeleri takip etmek için düzenli olarak eğitimlere katılmaya, inzivalara gitmeye devam eden Kıvılcım şu anda da Oxford Üniversitesi’nde burslu olarak Mindfulness Eğitmen Eğiticiliği hazırlık programına devam etmektedir.

Global şirketlerde yöneticilik yaparken kurumsal kariyerini bırakıp okula geri dönen Kıvılcım İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü son sınıf öğrencisidir. Yine Bilgi Üniversitesi’nde örgütsel psikoloji alanındaki yüksek lisans tezini de mindfulness üzerine tamamlamıştır. Mindfulness çalışmalarını kurucusu olduğu Mindfulness Hareketi platformunda devam ettirmektedir.

www.kivilcimkiran.com

www.mindfulnesshareketi.com

www.mindcareacademy.com

MindCare Ortak Kurucu
Psikolog ve Nörobilim MSc
Mindfulness (MBSR) Eğitmeni

Selin Ilgaz Psikoloji ve Nörobilim dallarında uzmanlaştıktan sonra kollarını sıvadı ve hep merak ettiği Mindfulness pratiğini deneyimlemek için yola koyuldu. Meditasyon ile macerası Nepal’de 10 günlük sessiz Vipassana inzivası ile başladı (2014).

Bu deneyimle beraber meditasyon ve Mindfulness hızlıca günlük hayatının bir parçası haline geldi ve halen düzenli olarak inzivalara ve eğitimlere katılmaya devam ediyor. Bu pratiğin birçok insana yardımı dokunacağına ikna olarak öğrendiklerini doğru ve bilimsel bir şekilde paylaşmak istedi. 2016 yılında İspanya’da bulunan Mindful Academy’den aldığı eğitimle akredite Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness eğitmeni oldu.

Mindful Istanbul çerçevesinde 2016 yılından bu yana 40’tan fazla eğitim verdi ve yüz yüze 500’den fazla kişiye ulaştı. 2019 yılının Ocak ayında Yoga Alliance onaylı YogANA (RYS) okulunda 200 saatlik Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı.

Kişisel pratiği ve eğitmen kimliği bedensel pratiklerden (yoga, dans, tai chi), travma odaklı somatik çalışmalardan ve analitik psikolojiden esinleniyor ve etkileniyor.

 

www.mindfulistanbul.com

www.mindcareacademy.com