fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

“Hep Böyle Oluyor” – İlişkilerimizde Tekrarlanan Sorunları Nasıl Aşarız? Semineri

İlişkilerin zorlayıcı süreçlerinde ilişkiye zarar veren döngüleri kırmak ve ilişkinin bize zarar vermesini engellemek için yeni bakış açılarıyla “Hep Böyle Oluyor” – İlişkilerimizde Tekrarlanan Sorunları Nasıl Aşarız? seminerinde tanışın.

İlişkilerde kronikleşmeye başlayan zorluklar karşısında nasıl hareket edeceğimizi ve sorunlara nasıl çözümler üreteceğimizi ana odak noktası olarak alan bu seminerde; ilişkideki problemler ve bedenimizde yaptığımız eforlarla bağlantısına değinilecek.

Katılımcılar zorluk yaşadıkları ilişkileri farklı bakış açılarıyla değerlendirip çözüm üretecekler: Spesifik bir ilişki seçerek ( anne, baba, iş arkadaşı, sevgili vb.) bu kişi ile olan ilişkisinde nasıl bir tekrarın içine girdiğini, beden boyutunda nasıl eforlar sarf ettiğini ve bu eforu yine beden üzerinde bırakmayı öğrenecekler.

 

Beden çalışması yapmayı sevenleri, spesifik bir ilişkisinde zorlanan, kendini aynı tekrarların içinde bulan ve bu döngülerden çıkmayı öğrenmek isteyenleri, yorucu ve enerji düşüren ilişkiler içerisindeki döngüyü kırmayı öğrenmek isteyenleri bu seminere bekliyoruz.

 • İlişkilerde zorlanan yerleri iyileştirmek.
 • İlişkilerin kişiye zarar vermesini engellemek.
 • İlişki içerisinde kaybedilen enerjinin nasıl geri kazanılacağı öğrenmek.
 • Üzerine çalışılan spesifik ilişki içerisinde yaptığı eforlarla ilgili farkındalık kazanmak.
 • Eforların nasıl tetiklendiğini deneyimlemek.
 • Eforları bırakmayı öğrenmek.
 • İlişki dinamiklerini fark ederek değişimi sağlamak.
 • İlişkideki zararı bertaraf etmek.
 • Zorlandığımız ve Bize Zarar Veren İlişkiler
 • Bu İlişkiler İçindeki Tekrarlayan Döngüler
 • Döngülerin Korku ve Acı ile Bağlantısı
 • Bu Döngüleri Bırakmayı Öğrenmek

Seans Sırasında Yanınızda Olmasını Önerdiğimiz Şeyler:

Rahat uzanabilecekleri bir yer (mat, yatak, geniş bir koltuk…)
Kol kısmı olmayan, oturduklarında ayaklarının rahatça yere değdiği sandalye
Pike ya da yorgan
Su
Kalem, kağıt

Gözde Utan Kimdir?

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Saint Benoit Fransız lisesinde tamamladı. 2010 senesinde Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji mühendisliğinden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında University of California, Berkeley Üniversitesi’nden dersler aldı. Lisans eğitiminden sonra, Almanya’da Heidelberg Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji Master’ı yaptı. Master eğitimi sırasında University of California Los Angeles, David Geffen Hastanesine bağlı laboratuarda moleküler biyoloji araştırmalarına katıldı.

2012 senesinde insan bedenini daha yakından öğrenmek amacıyla Tıp fakültesine girmeye karar verdi. 2013 senesinde İtalya’da Pavia Üniversitesi Tıp fakültesine girdi, 2019 yılında mezun oldu. İtalya’da yaşadığı dönemde Grinberg Method ile tanıştı ve Viyana’da bulunan International School of Grinberg Method’da 3.5 senelik bir eğitimin sonunda Grinberg Method pratisyeni oldu.

Bugün Türkiye ve İtalya’da yaşamakta, bireysel seanslar ve grup seansları vermektedir. Bir yandan da Pavia Üniversitesi Public Health Departmanında Lifestyle Medicine üzerine araştırmalarına devam etmektedir.