Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Anneliğe Geçişin Kutsanması – Geçiş Töreni Sohbeti

27 Şubat, 14:30’daki online sohbetimiz ücretsiz!
Sadece e-mail ve şifrenle giriş yapman yeterli.

“Katılmak için Tıkla” butonuna bastığında, buton kaybolacak, kaydın otomatik olarak alınacak ve sana bir e-posta yollanacaktır.

Doğum büyülü ve potansiyeli yüksek olan bir insan deneyimi. Tamamen organik ve kendiliğinden olan bir süreç olsa da bir kadının bu değişim sürecine hazırlanması, bebeğini güzel karşılaması ve ona iyi annelik verebilmesi için teşvik edilmesi ve desteklenmesi bu süreci kolaylaştırır. 

İçinde zaten var olan yaratma ve hayat verme gücünün ortaya çıkmasına yardım etmek üzere, kadının hamilelik sürecinde içinde yaşadığı topluluk tarafından destek görmesi elzemdir. Bu da en yakın destek çemberinin görevidir.

Anneliğe geçiş töreni; dikkatimizi hamilelik ve doğumun oldukça sevinçli ama bazen de acı verici olabilen dönüştürücü süreçleri üzerinde topladığımız ve bu yolculuğu kutsamak adına yapılan bir ritüeldir.

Berivan Aslan Sungur’un, Nur Sakallı’ya eşlik edeceği ve sohbet ortamında geçecek bu ücretsiz seminerde, geçiş sürecini biraz daha anlamaya çalışmanın yanında pratik olarak neler yapabileceğinize odaklanacağız. Bir kadının anneliğe geçiş sürecini onurlandırmak için hazırlayabileceğiniz bu törenin detaylarını ve ipuçlarını paylaşacağız. Bu sayede geçiş döneminde olan yakınlarınıza, aile üyelerinize veya çalıştığınız hamilelere bu konuda destek verebilecek güzel bir içsel kutlama yapabileceksiniz. Ruhunuza dokunacağına inandığımız bu buluşmaya bütün anne adaylarını ve gebelerle çalışan profesyonelleri bekliyoruz.

Nur Sakallı Kimdir?

DOUM’un kurucularından olan Nur bir doula(CD), doğuma hazırlık eğitmeni (CBE) ve somatik deneyimleme uygulayıcısıdır (SEP). Aynı zamanda kendi merkezinde ve çeşitli yoga okullarında Doula ve Doğum Rehberliği, Hamile Yogası ve Bebek Yogası eğitmenleri yetiştiriyor. Halen doğumlara katılıyor. Yoga, beden merkezli terapiler, meditasyon ve meditatif terapi çalışmaları konusunda uzmanlaşan Nur, farkındalık, sinir sistemi dengeleme, stres ve travma çözümleme konularında seanslar veriyor ve atölyeler düzenliyor. Türkiye’de doğum şartları konusundaki farkındalığın filizlenmesinde katkısı olan Nur aynı zamanda Doğana Doğumda Kadın Hakları Derneğinin ve Türkiye Doulalar Birliği’nin kurucularındandır.

27 Şubat, 14:30’daki online sohbetimiz ücretsiz!
Sadece e-mail ve şifrenle giriş yapman yeterli.

“Katılmak için Tıkla” butonuna bastığında, buton kaybolacak, kaydın otomatik olarak alınacak ve sana bir e-posta yollanacaktır.