Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Ev Yapımı İnziva– Mindfulness Kampı (Kapalı Grup Çalışması)

18 Temmuz – 7 Ağustos
21 gün boyunca, her gün
SAAT: 07:30 – 07:55

Ev Yapımı İnziva– Mindfulness Kampına kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

21 gün boyunca kendimize her sabah 25 dakika ayırabilir miyiz?

Psikoloji ve Nörobilim dallarında uzmanlığı bulunan, konusunda öncü isimlerden Mindfulness Eğitmeni Selin Ilgaz rehberliğinde; 18 Temmuz – 7 Ağustos arası, 21 gün boyunca, günde 25 dakika olmak üzere bir araya geliyoruz!
“Ev Yapımı İnziva” kapalı grup çalışmasına Hapaka üyeleri ücretsiz olarak katılabilir. Fakat kayıt yaptırmaları gerekmekte. Şimdiden kaydınızı yaptırmayı unutmayın 🙂
Bu kapalı grup çalışmasında; 21 gün boyunca sabahlarımızı kendimizle olmaya ayırıp, bir “ev yapımı inziva” tadında kendimize günde sadece 25 dakika hediye ediyoruz. Kapalı bir grup halinde yola çıkacağız ve her gün farklı pratikler yaparak zihnimizi ve bedenimizi farkındalıkta dinlendiriyoruz.
Çoğu zaman fazlaca meşgul ve yapılacaklar listeleriyle dolu günlerin nasıl geçtiği anlamıyor, iş – ev – çocuklar derken kendimizi unutuyor ve kendimize ihtiyaç duyduğumuz zamanı ayırmakta zorlanıyoruz. Bu yoğun tempo devam ettikçe bunalma hisleri, kaçış isteğiyle karşılaşıyor ve dengemizi kaybediyoruz. Halbuki sadece mevcut olduğumuz, gözlemci olduğumuz zamanlara da ihtiyacımız var. Sinir sistemimizi dengeleyebilmek için sakinlik ve sessizlik alanını kısa da olsa her gün kendimize ayırmamız gerekiyor. Kendimizi bulmak için ise; uzaklara kaçıp, herkesten kendimizi uzun günler boyunca izole etmek zorunda değiliz. İçe çekilmeyi, kendimizle baş başa kalmayı, kafa dinlemeyi mevcut olan hayatımızda da gerçekleştirmemiz mümkün. Yeter ki buna niyet edelim!
Bu yaz, uzun günlerden ve güneşin verdiği enerjiden faydalanarak kendimize ait bir alan yaratmaya niyet edeceğiz. Kendimizi 21 günlük buluşmalarla, günlük hayat hızının içine biraz sakinlik, dinginlik ve iç sessizlik ekliyoruz. Bunu 21 gün boyunca yapıyor olmamızın amacı da; yeni bir alışkanlık geliştirip, yapacağımız pratiklerin etkilerini hissetmek ve gözlemlemek olacak.
Bu çalışma, ağırlıklı olarak pratiğe dayalı olacak ve her gün farklı bir pratik uyguluyor olacağız. Uygulayacağımız pratiklerden bazıları:
–  Somatik pratikler
–  Sinir sistemi dengeleyici pratikler
–  Farkındalık pratikleri
–  Oturma meditasyonları
–  Hareket farkındalığı pratikleri
Aynı zamanda grup desteğini hissetmek ve teorik anlamda da beslenmek için; oluşturacağımız kapalı WhatsApp grubundan her gün bir yazı, bir şiir, bir günlük tutma sorusu ve günlük hayata taşınacak bir pratik paylaşılacak. Grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulmuş olacak.
Nasıl Katılabilirim?
 • “Ev Yapımı İnziva” kapalı grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberimiz Selin Ilgaz’ın da katılımı ve özel paylaşımlarıyla grupta bir arada olacağız.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.

 •  Sinir sistemi regülasyonu
 • İç sessizlik, dinginlik ve sükuneti bulmak
 • Günlük hayat koşuşturmacasına denge getirmek
 • Yeni bir alışkanlık edinmek
 • Zorlayıcı ve stresli durumlar karşısında savrulmadan merkezde kalabilmek
 • Günün çoğunu aynı anda birçok şeyi idare ederek geçiriyorsanız,
 • İş – ev – çocuk gibi emek ve bakım gerektiren işlerle meşgul iseniz,
 • Zihniniz boş zamanlarınızda bile düşünülmesi ve planlanması gereken şeylerle doluysa,
 • Boşluk bulduğunuzda bu ânı başka bir şey yaparak nasıl değerlendiririm diye düşünüyorsanız,
 • Kendi ihtiyaçlarınız için zaman bulmakta zorlanıyorsanız,
 • Bütün bu koşturmacanın içinde yalnız hissediyorsanız ve benzer deneyimler yaşayanlarla bağlantı kurmanın size iyi geleceğini hissediyorsanız,
 • Ara ara kaçma ve uzaklaşma isteği geliyorsa,
 • Kendinizle nasıl baş başa kalacağınızı ve iç sessizliği bulacağınızı bilemiyorsanız,
 • Uzun süreli ve devamlılık isteyen bir çalışma grubuna ihtiyacınız varsa bu 21 gün size çok iyi gelecek.
 • Çalışmaları kaçıranlar için kayıt alınacak ve 24 saat içinde siteye yüklenecektir. Bu 21 günlük çalışmada disiplin oluşturabilmek adına tüm buluşmalara canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Selin hocamızın da dahil olacağı kapalı WhatsApp grubumuzu oluşturduk. Bu grupta her gün bir yazı, bir şiir, bir günlük tutma sorusu ve günlük hayata taşınacak pratikler paylaşılacak. Grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak. Elbet, dilediğiniz zaman gruptan çıkabilirsiniz, fakat birlik duygusunun ve süreç boyunca buradan desteklenmiş hissetmenin hepimize katkısı olacağına inanıyoruz 🙂 

  Kapalı Whatsapp grubuna katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Selin Ilgaz Kimdir?

MindCare Ortak Kurucu
Psikolog ve Nörobilim MSc
Mindfulness (MBSR) Eğitmeni

Selin Ilgaz, Psikoloji ve Nörobilim dallarında uzmanlaştıktan sonra kollarını sıvadı ve hep merak ettiği Mindfulness pratiğini deneyimlemek için yola koyuldu. Meditasyon ile macerası Nepal’de 10 günlük sessiz Vipassana inzivası ile başladı (2014).

Bu deneyimle beraber meditasyon ve Mindfulness hızlıca günlük hayatının bir parçası haline geldi ve halen düzenli olarak inzivalara ve eğitimlere katılmaya devam ediyor. Bu pratiğin birçok insana yardımı dokunacağına ikna olarak öğrendiklerini doğru ve bilimsel bir şekilde paylaşmak istedi. 2016 yılında İspanya’da bulunan Mindful Academy’den aldığı eğitimle akredite Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness eğitmeni oldu.

Mindful Istanbul çerçevesinde 2016 yılından bu yana 40’tan fazla eğitim verdi ve yüz yüze 500’den fazla kişiye ulaştı. 2019 yılının Ocak ayında Yoga Alliance onaylı YogANA (RYS) okulunda 200 saatlik Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı.

Kişisel pratiği ve eğitmen kimliği bedensel pratiklerden (yoga, dans, tai chi), travma odaklı somatik çalışmalardan ve analitik psikolojiden esinleniyor ve etkileniyor.

www.mindfulistanbul.com

www.mindcareacademy.com