fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Defne Suman Canlı Dersi

Shadow Yoga

Shadow Yoga geleneksel Hatha Yoga sistemini günümüze taşıma gayesi ile Shandor Remete tarafından kurulmuş bir okuldur. Uzakdoğu dövüş sanatlarının da temelini oluşturan yalın ve etkili çökmeler, enerjiyi baştan ayaklara indirmeyi kolaylaştıran duruşlar ve vücudun kendi zekasını uyandıran hareket serilerden oluşur. Bir Shadow Yoga seansı nefes, dikkat ve vücut terbiyesinin bir harmanıdır. Ayaktaki çalışmalar (stana) ve oturuşlar (asana) bittiğinde enerji akımı baştan vücuda inmiş ve sükunet kendiliğinden gelmiş olur.

Bu dersimiz  her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Boş karın ve açık kafayla gelinmesi önemlidir. Ciddi bir rahatsızlığı olanlar, adet dönemindeki kadınlar ve kas/iskelet sistemi yakın geçmişte incinmiş kişiler için bu dersler uygun değildir. İlk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz. Her olasılıkta kendinize iyi bakmayı tercih ettiğiniz için, ‘iyi öğrenci’ olacaksınız.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman blok ve yoga kemeri ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.