fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Çocuk Yogası Uzmanlık Programı

YogaCici 23. Dönem

Çocuk yogası; fiziksel faydaların yanı sıra, ihtiyaçları ile bağlantıda, sosyal ve duygusal olarak dengede, seçim yapmada, kendini ifade etmede özgür, zihinsel ve bedensel olarak güçlü ve esnek çocukların yetişmesine büyük katkı sağlar.

Programın İçeriğinde Neler Var?

Başak’ın sunduğu YogaCici programları, Türkiye’de Somatik Experience Programı çerçevesinde yapılan ilk Çocuk Yogası Uzmanlık Programıdır. Somatik Experience Programı, Bilgi ve Boğaziçi üniversitelerinin onayı ile verilmekte olup, Peter Levine’nin, Dünya’nın birçok ülkesinde uygulanan, fiziksel ve duygusal travmaya beden ve duygu açısından yaklaşıp çözümler sunan bilimsel ve terapotik destek yaklaşımıdır.

Programda, Çocuk Yogası perspektifi için Rainbow Kids yoga ekolünün temelleri Türk çocuklarına uygun biçimde sunulacaktır.

Anatomik bilgiler, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ve Anatomy Trains kurucusu Tom Myers’ın eğitimlerinden ve Başak Deepa Yüksel’in İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Çocuk Kliniği deneyimlerimden yola çıkılarak oluşturulmuştur.

Hikaye ve oyun kurgulama yaklaşımında, Meggie Kline somatik yaklaşımı, Waldorf, Montessori gibi yaratıcı ekollerin çok fonksiyonlu yaklaşımı ve katılımcıların kendi yaratıcılıklarıyla buluşma süreçleri temel alınmaktadır.

Sınıf Yönetimi teknikleri, Yoga felsefesini ve Başak’ın çocuklarla 20 yıllık tecrübesinin deneyimlerini temel alırken, Özgür Bolat, Aletha Solter gibi uzmanlar ilhamlarıyla ve eserleriyle bizimle olurlar.

Program detayları ile ilgili her sorunuz ve Başak Yüksel’e ulaşmak için, program asistanı Başak Karakaya Erden’e Whatsapp; 0545 527 33 10 no’lu numaradan yazabilirsiniz. Size en geç 24 saat içerisinde dönüş yapacaktır. Ya da info@yogacici.com adreslerinden program asistanına mail ile de ulaşabilirsiniz.

Başak Karakaya Erden

       

  Programın Detayları

• Somatik yaklaşım ile davranış/duygu ilişkileri
• Yoga pozları ve felsefesi
• Mindfulness pratikleri
• Yaş gruplarına göre anatomik ve davranışsal gelişim
• Ders oluşturma stratejileri
• Yoga oyunları ve oyun oluşturma teknikleri
• Etkili nefes çalışmalarının yaş gruplarına göre kullanımı
• Hikaye kurgulanması, yaratıcı düşünme ve yazma teknikleri
• Destek malzeme kullanımı
• Sınıf Yönetimi
• Kariyer koçluğu

 

Online buluşmalar; 5, 6 ve 12, 13 Haziran 2021 tarihlerinde, Cumartesi ve Pazar günleri, 10:00- 15:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Erken ödeme indirimi ile programın fiyatı; 2450 TL. Fiyata KDV ve 2 Aylık Hapaka Mavi Aboneliği Dahildir. İndirimli ödeme fırsatı 11 Mayıs 2021 tarihine kadar geçerlidir.

Geç ödeme ile programın fiyatı; 2850 TL. Fiyata KDV ve 2 Aylık Hapaka Mavi Aboneliği Dahildir.

Hapaka Aboneliği Program ile beraber başlayacaktır. Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit yapılabilir.

Program; yeni bir kariyer arayışında olan yoga eğitmenleri için, çocuklarla çalışan doktor, psikolog, öğretmen, fizyoterapist ve tüm profesyoneller için ve çocuklarıyla sağlıklı ilişki kurmak isteyen ebeveynler için uygundur.

Yoga eğitmeni olmayanlar için kısıtlı kontenjan bulunmakta ve ön görüşme gerekmektedir. info@yogacici.com adresinden randevu için asistan hocalarımıza ulaşabilirsiniz.

Yoga Cici rehber kitapçığı, program sırasında kullanılacak tüm materyaller, program sonrası 1 ay süresince ders kayıtlarına ulaşma şansı, hocalardan mentorlük desteği ücretsiz olarak sunulacaktır.

Program sonunda katılımcılara YogaCici sertifikası verilecektir. Yoga eğitmenleri ve eğitimciler, alacakları katılım belgesi ile kolaylıkla kurumlarda ders verebilecektirler. İki uzmanlığı da olmayanlar için program iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Program sonrasında, bir ay süresince Yoga Cici’nin uzman eğitmenlerinin desteğinden ve danışmalığından staj süresince ücretsiz yararlanabileceksiniz. Her mezunun belirli süre danışacağı bir mentoru olacak. Devam eden hocalar tecrübe kazandıkça mentorluk yapmaya başlayabilecekler. Çalışma gruplarına dahil olup organizasyonlarda yer alabilecekler.

Aynı zamanda, 2 ay boyunca www.hapaka.com Canlı Dersler bünyesine eklenecek çocuklar için olan YogaCici Uzmanlık Programı Asistan rehberi Başak Karakaya Erden ile çocuk yogası derslerine katılımcı ve gözlemci olarak katılabileceksiniz. Bununla beraber, Hapaka bünyesindeki ayda 100’ün üzerinde çeşitli alanlarda diğer tüm canlı derslere ve tüm derslerin arşiv kayıtlarına sınırsız olarak erişebileceksiniz.

Daha Önce Katılanlar Ne Dediler ?

Başak Deepa Yüksel Kimdir?

Sanat Yöneticisi ve hemşire olan Başak Yüksel, 2008’de Yoga Cici’yi kurana kadar TV projelerinde Sanat Yöneticiliği, galerilerde küratörlük ve dergilerde yazarlık yapmış, ardından 2007’de Yoga Eğitmenliği’ni meslek olarak seçmiştir. İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Lisansını tamaladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesinde Art Management okudu. 2007 yılından bu yana profesyonel olarak yoga eğitmenliği mesleğini sürdürüyor. Yoga Terapi ve Çocuk yogası uzmanlık alanları olup bu alanlarda hocalık eğitimleri yapıyor.

Hastanelerde, ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalışmıştır.

2006 yılında yogaya başlamasından bu güne kendi sağlık sorunlarına çözüm getirmek ve öğrencileriyle paylaşmak için alternatif tedavi yöntemleri ile ilgili derinleşmiş ve halen eğitimlerini ve araştırmalarını sürdürmektedir.

19 senedir çocuklarla çalışmaktadır. İlk üniversitesi olan hemşirelik bölümünü okurken Milli Eğitim Bakanlığı projelerinde hemşire/eğitmen olarak çocuklarla çalışmıştır. Sanat Yönetimi okuduğu yıllarda ise sağlık ve sanat bilgileri buluşmuş ve Sabancı Müzesi’nde çocuk atölyeleri yapmıştır. 2000 yılından bu yana çocuklarla, sağlık, sanat ve yoga alanlarında sayısız projede yer almış ve yüzlerce çocuğun yoga yapmasına vesile olmuştur.

2008 yılında Cihangir Yoga’da ilk Çocuk Yogası sınıfını açmış, Çocuk Yogası’nın yaygınlaşmasına öncülük etmiştir. Tüm Türkiye’de 400’ün üzerinde çocuk yogası eğitmeni yetiştirmiştir. Sosyal yardım kuruluşları, okullar ve merkezlerde seminerler ve dersler düzenlemektedir. Milli Eğitim onaylı Eğitmen Eğitimi sertifikasına sahiptir.

Çocuklarla çalışmasına katkıda bulunan diğer çalışmaları şöyledir;

Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan eğitimler almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır. Tias Little, Prof. Dr. Om Baweja, Mirca&Gary Kraftsow, Tom Myers, Sarah Power, Edward Clark, Hart Lazer, Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan birebir ve online eğitimler almıştır.

İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren, 500 saat Anatomi ve Fizyoloji Eğitimini tamamladı. Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.

Tüm dünyada kabul gören, Peter Levine’nin oluşturduğu uluslar arası Somatik Experience terapist eğitimine devam etmekte, tedavi edici somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir. Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlamaktadır.

Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi aldı. Zihin engellerini aşmak için teknikler sunan Yaşam Koçluğu eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde, eğitimenlerle çalışabilme sertifikasını ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olarak Aydın Üniversitesi’nden aldı. Başlangıç seviyesinde Ayurvedik danışmanlık eğitimini tamamladı.

Yoga Hocalarına yönelik vermekte olduğu diğer uzmanlık programları şöyledir;

40 saat Çocuk Yogası temel uzmanlık programı
40 saat İleri seviye Çocuk Yogası-Anatomi-Anne-Çocuk/Ergenlik dönemi uzmanlığı
120 saat Bütünsel Yoga Terapi Uzmanlık programı Temel Eğitim
100 saat Organlar – (ileri seviye)
20 saat Yoga hocaları için Skolyoz için Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Yoga hocaları için 50+ Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Somatik Yoga Uygulamaları Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Nefeste derinleşme Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)

Instagram; @basakyukselyoga ve @yogacici_kidsyoga

Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı

₺2850
2,450
  • Erken Ödemede Fiyat Avantajı
  • 2 ay Boyunca Ücretsiz Hapaka Mavi Üyelik
  • Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit imkanı
Erken Ödeme