fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Besinler İlacımız Olabilir mi? Semineri

“Besinler ilacınız, ilacınız besinler olsun.”

Hipokrat binlerce yıl önce bu sözle beslenmenin hayatımızdaki önemini vurgulamıştır.

Yediklerimiz hem hastalıklardan bizi koruyan, hem de hasta olduğumuz zaman iyileşmemize destek olan anahtarlardır.

Bu seminer, Ayurveda ve batı tıbbı yaklaşımıyla hastalıkları, beslenme ile şifalanmayı ele alacağımız bir seminerdir.

Besin tercihlerimiz kimi zaman bedenimizi iyileştirmemizi desteklerken kimi zaman ise hastalanmamıza yol açar. Hastalandığımız zaman ise yine besinler iyileşmemizin en önemli etkeni olur. Bu sebeple hangi besini ne zaman yediğimiz, hangi besinleri ne kadar çok yediğimiz, hangi besinleri hiç tüketmediğimiz bizim sağlığımıza doğrudan etki eder.

– Yiyeceklerimizi hasta olmamak için nasıl tüketmeliyiz?

– Hastalık durumu kapımızı çaldığında beslenme ile bedenimizi nasıl desteklemeliyiz?

konularını ele alacağımız bu seminere,

– Bağışıklığını güçlendirmek isteyen

– Hangi besinlerin vücutta nasıl bir etkisi olduğunu öğrenmek isteyen

– Bazı sindirim sistemi hastalıklarında (gastrit, ülseratif kolit gibi) ve hormonal hastalıklarda (diyabet, pcos) nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek isteyen
herkesi bekleriz.

  • Bağışıklığınızı nasıl güçlü tutacağınızı öğreneceksiniz.
  • Spesifik hastalıklar için spesifik olarak hangi besinin tüketileceğini öğreneceksiniz.
  • Basit ve pratik tarifler paylaşılacak ve bir tarif uygulaması yapılacak.
  • Seminer sonrası katılımcılarla paylaşmak üzere sunum dokümanı verilecek.
  • Hem ayurveda hem de batı tıbbı yönleri ile ele alarak bedenimizi hastalıklardan korumak için beslenmemize nasıl yön vereceğiz?
  • Hangi besinler vücudumuzun hangi noktasına etki eder? Bölgesel etki gösteren bir besin var mı?
  • Bazı hastalıklara karşı beslenme desteğini nasıl yapacağız?
Sena Tuvanç Kimdir?

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Farklı tıp merkezlerinde obezite, diyabet ve yeni doğan beslenmesi üzerine çalıştıktan sonra dil eğitimi amacıyla ABD’ye gitti. Dil eğitimi sürerken, çeşitli seminer, eğitim ve kongrelere katıldı. Bu süre zarfında kendime dışarıdan bir gözle yaklaşma ve mesleğimi nasıl devam sürdürmek istediği hakkında düşünme şansı yakaladı. Sadece kilo vermek odaklı veya bazı hastalıklara uygun beslenme programları oluşturmak değil daha farklı yapabileceği şeyler üzerinde düşündü.

A.B.D’den döndükten sonra özel sektörde çalışmalarını 2017 son çeyreğine kadar sürdürdü. Artık yoluna kendi girişimleri ile devam ediyor. 2018 yılında aldığı beslenmede farkındalık eğitimleri sayesinde hazırladığı programları ayurveda bilgisi ile daha da zengin hale getirmeye çalışıyor. Beslenmenin yalnızca liste hazırlamaktan ibaret olmadığını düşünüyor. Bu nedenle ayurvedanın kadim bilgisinden faydalanarak bedenle bağ kurmayı da anlatmaya önem veriyor. Hazırladığı kişiye özel beslenme modelleri sayesinde hayat boyu uygulanabilir alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor. İnternet üzerinden görüşmeler sayesinde danışanlarının damak zevkine uygun, sağlıklı beslenme modelleri geliştiriyor. Geldiği noktada, beslenme alışkanlıklarını değiştirerek danışanlarının yaşam biçimlerinde olumlu değişiklikler yapabilmeyi hedefliyor.