Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası
Bu program Berivan Aslan Sungur’un 2021 yılı içerisinde Hapaka’da verdiği canlı Yin Yoga derslerinin kayıtlarını içermektedir.
Bu programdaki her biri ortalama 75 dakika süren 45 farklı ders kaydı;
• Günün koşturması içerisinde kendinizle buluşmaya, 
• Yavaşlamaya,
• Bedeninizi esnetmeye ve gevşetmeye, 
• Anın içindeki farkındalığınızı ve şefkat kapasitesinizi geliştirmeye,
yardımcı olacaktır.
 

Bu program kimler için?

Program, her seviyeden katılımcıya açıktır. Herhangi bir yoga deneyimi gerektirmemektedir.  
• Yin Yoga aracılığıyla kendine yaklaşmak isteyenlere,
• Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga pratiklerini kayıttan kendi zamanında deneyimlemek isteyenlere, 
• Berivan Aslan Sungur’un uzmanlık programı öğrencilerinden olup, hocalıklarını kayıttan dersleri dinleyerek çalışmak, pratiğe hakimiyetlerini geliştirmek isteyenlere 
yöneliktir. 
Kayıttan sunulan bu dersleri kendi kendinize uygulamadan önce, Berivan Aslan Sungur sizi pratiğin esaslarına dair videolar ile yönlendirecek, size pratik sırasında kendinizi gözetmenin yollarını aktaracaktır.
  • Yukarıdaki fiyatlara Hapaka tarafından birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.
  • Havale/EFT ile ödemek için Damla Sakallı’ya 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.
Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve
 0542 519 5003 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Yin Yoga nedir?

Yavaş, meditatif ve şefkat odaklı bir yoga olan Yin Yoga, özellikle günümüz modern insanı için günlük hayatı dengeleyici bir pratik niteliğindedir.
Yin Yogada bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda 2-5 dakika kalınır ve hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Böylece, bedene fiziksel anlamda esneklik kazandırır, bağ dokusundaki yapışmaları açmaya yardımcı olur.
Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga yaklaşımı; meditasyon, mindfulness ve şefkat pratikleri ile kuvvetli bağı sayesinde günümüz insanının yaşamı kavrayışı ve kendi ile kurduğu bağa dair iç görüler ve farkındalık kazanmasına olanak tanıyor. Pratiği salt bir yoga pratiğinin ötesine taşıyan Berivan, Yin Yogayı insanın kendini anlaması ve hepimizin ihtiyaç duyduğu, güvenli, şefkatli bir alan oluşturabilmesi, kendini iyileştirebilmesi için bir araç olarak kullanıyor.
Bu programa katılanlar, 2022 senesinin sonuna kadar ders kayıtlarına sınırsız erişim sağlayacaklardır. Program 31 Aralık 2022 günü kapanacaktır.

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.
Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.
Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 12 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadırYoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır.
Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.
www.berivanaslansungur.com