fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı (50 Saat) Online

23 Ekim – 25 Kasım

Bu çevirim içi Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı, hali hazırda yoga uzmanlığı bulunanlara ya da yoga tecrübesi olanlara, Yin Yoga’nın temel unsurlarını aktarmak, derslerine ve pratiklerine Yin Yoga’yı, anatomik alt yapısını ve yogaya işlevsel yaklaşımı dahil edebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur.
Bu uzmanlaşma programının konuları Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nın içeriği ile oldukça benzeşmektedir. 200 saatlik program, pratiği tanımak, detayları ile öğrenmek ve sindirmek için daha fazla zaman tanırken; bu 50 saatlik program, daha kısa sürede, yoga uzmanı olanlara uygulamanın esaslarını ana hatları ile aktarmayı ve bu bilgiyi başkalarına aktarmanın yollarını öğretmeyi hedeflemektedir.
Yöntem olarak, Berivan’ın yaklaşımı ezberden uzak, pratiğin ardındaki mantığı, anatomik dayanaklarını, nedeni ve nasılı ile aktarmaya ve sorgulatmaya dayalıdır.
Program katılımcıları program 24 Ekim-24 Aralık arasında Hapaka platformundaki tüm canlı dersler, seminerler ve atölyelere ücretsiz katılabilirler. Geçmiş seminer ve atölye kayıtlarına ulaşabilirler.

Program ücreti KDV dahil 4.100 TL’dir. Program bedeline Hapaka.com platformunun 390 TL tutarındaki 2 aylık Hapaka’nın tüm canlı dersleri, seminerleri, atölyeleri ve seminer ve atölye arşivini kapsayan Yeşil Aboneliği de dahildir.  

Mezunlar Ne Dediler ?

Program tüm 200 saatlik yoga uzmanlık sertifikası olan veya buna denk bir yoga deneyimi olan katılımcılara açıktır.

Deneyimli yoga öğrencileri bu programa Yin Yoga’yı daha bilinçli bir şekilde kendi hayatlarına dahil etmek için katılabilirler.

 • Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
 • Uygulamanın ardındaki temel mantık
 • Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
 • Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
 • Fasya
 • Germe ve Kompresyon kavramları
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar ve Yin Yoga seanslarını destekleyen mini yang seriler
 • Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
 • Kendi pratiğini oluşturmak
 • Yoga derslerine Yin Yoga’yı entegre etmek
 • Farklı yapıda Yin Yoga dersleri planlamak
 • Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
 • Berivan’ın Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını tanımak
 • Günümüz insanına bir ilaç olarak Yin Yoga
 • Meditasyona hazırlayıcı bir pratik olarak Yin Yoga
 • Bir şefkat ve farkındalık pratiği olarak Yin Yoga  
 • Çi ve Meridyen Teorisi
 • 23-24 Ekim 2021
 • 6-7 Kasım 2021

Cumartesi – Pazar 10:00 – 16:30 

 • 4 ve 25 Kasım 2021

Perşembe 20:00 – 22:00

Program süresi boyunca her Salı 20:30 – 22:00 pratik. (Kaçıranlar için kayıt alınmaktadır)

Bu buluşmalara ek olarak, asistanlar ile iki ek ders yapılacaktır. Bu derslerin gün ve saatleri süreç içerisinde belirlenecektir.
Tüm buluşmalar, kaçıranların tekrar edebilmeleri için kayda alınacak ve belirli süreler için kadar katılımcılara açık olacaktır. Kayıt olmasına rağmen, eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında canlı buluşmalara katılmak esastır. Canlı dersler dışında Berivan tarafından kendi zamanınızda pratik edebilmeniz ve üzerinde çalışabilmeniz için bazı videolar paylaşılacaktır.

Çevirim içi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak yapılacaktır.

Program sonunda 50 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifikayı almaya hak kazanmak için, tüm buluşmalara katılmak, verilen bireysel çalışmalar, ödevler ve okumaları tamamlamak şarttır. Çevirim içi buluşmalara canlı katılımınız tercih edilir ancak mazeretiniz olduğu durumlarda, asistanları haberdar ederek dersi sonrasında kayıttan da tamamlayabilirsiniz. Derslerin kayıtları öğrencilerin tekrar yapabilmesi için belirli bir süre platformda izlenime açık olacaktır.

Programı tamamlamak için Hapaka’daki 10 çevirim içi Yin Yoga pratiğine katılmak şarttır.

Sertifika ile tamamlanan saatler Yoga Alliance’ın Devamlılık Eğitim Saatlerine sayılmaktadır.

200 Saatlik bir yoga uzmanlık sertifikası veya buna denk bir yoga deneyimi, bilgisi olan kişiler, bu sertifika ile Yin Yoga’yı öğretmeye, pratiğin ardındaki prensipleri ve Yin Yoga asanalarını kendi derslerine entegre etmeye başlayabilirler ve bu alanda YACEP uzmanlık sertifikası alırlar.

Programa Yin Yoga bilgisini ve pratiğini geliştirmek için katılmış deneyimli yoga öğrencileri katılım sertifikası almaya hak kazanırlar. 

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik ileri seviye programına dahildir. Dileyenler 300 saatlik programın tüm içeriği için info@yinyogatr.com’a yazabilir.

Program ücreti KDV dahil 4.100 TL’dir. Program bedeline Hapaka.com platformunun 390 TL tutarındaki 2 aylık Hapaka’nın tüm canlı dersleri, seminerleri, atölyeleri ve seminer ve atölye arşivini kapsayan Yeşil Aboneliği de dahildir.  

 •  Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 •  2021 Asana Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 •  10 saatin üzerinde teorik ve pratik eğitim videoları (eğitim boyunca seyredilebilir)
 •  Tüm canlı buluşmaların video kayıtları (kaçıranlar veya tekrar etmek isteyenler için, Aralık ayı sonuna kadar seyredilebilir)
 •  Berivan’ın verdiği derslerden 8 saatlik ses kaydı (indirilebilir, katılımcıda kalacak)
Program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Hülya Ayaz’a info@yinyogatr.com e-posta adresinden ve 0542 201 7078 numaralı telefondan (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur yoga ile 2000 senesinde üniversitede tanışmış, 2006 senesinden itibaren farklı birçok hoca ile birçok farklı yoga ekolünü yurtiçi ve yurtdışında eğitimler alarak deneyimleme ve uygulama fırsatı bulmuştur. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı vermeye başlayarak, bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiş, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. Yin Yogaya yaklaşımı özellikle hocaları Paul ve Suzee Grilley’nin yaklaşımları ile benzeşmektedir.

Berivan, yogayı -fiziksel bir pratiğin ötesinde- günümüz modern insanının hakikatini anlaması için bir yardımcı unsur olarak görmektedir.  Psikoloji alanında aldığı formasyonlar ve kendi içsel çalışmalarından etkilenerek, öğrencilerine yoga pratikleri ile davranış kalıplarını, kendileri ile olan ilişkilerini anlamaları için ayna tutmaya, insanların kendilerini besledikleri, her halleri ile kucakladıkları bir alan açmaya gayret etmektedir. Yin Yoga’ya yaklaşımı bu anlamda şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir.

Berivan 2007 senesinden beri yoga alanındaki çalışmalarını, psikoloji, anatomi gibi alanlardaki araştırmalar, bu alanlarda aldığı eğitimler ve danışmanlıklar ile desteklemektedir. Fizyoterapist ve osteopatlarla insan bedeni, işleyişi ile çalışmalar yapmış, yoga alanına fayda sağlayacağını düşündüğü bilgilerin aktarılmasına çalışmıştır. 5 sene kadar astrolog Barış İlhan’dan astroloji dersleri almıştır. İnsana ve hayata yaklaşım konusunda psikiyatr ve psikoterapist Dr. Erdoğan Çalak’dan etkilenmiş, kendisi ile 10 yılı aşkın bir süre temasta kalmış, çeşitli terapiler almış ve terapistlere verdiği formasyonlara da 3 sene boyunca katılmıştır. Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları özellikle yoğunlaştığı alanlardır. Bunlar dışında Nilüfer Devecigil, Dr. Erdoğan Çalak gibi psikoloji ve psikiyatri alanındaki uzmanlar ile çalışmalarını bir araya getirerek, yogayı hayat ve psikoloji ile iç içe geçiren çalışmalar da sunmaktadır. 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.  Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Yin Yoga
Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı

4.100
 • 2 ay Boyunca Ücretsiz Hapaka Yeşil Aboneliği
 • Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit imkanı