Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

23 Ekim – 25 Kasım

Bu çevirim içi Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı, hali hazırda yoga uzmanlığı bulunanlara ya da yoga tecrübesi olanlara, Yin Yoga’nın temel unsurlarını aktarmak, derslerine ve pratiklerine Yin Yoga’yı, anatomik alt yapısını ve yogaya işlevsel yaklaşımı dahil edebilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur.
Bu uzmanlaşma programının konuları Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nın içeriği ile oldukça benzeşmektedir. 200 saatlik program, pratiği tanımak, detayları ile öğrenmek ve sindirmek için daha fazla zaman tanırken; bu 50 saatlik program, daha kısa sürede, yoga uzmanı olanlara uygulamanın esaslarını ana hatları ile aktarmayı ve bu bilgiyi başkalarına aktarmanın yollarını öğretmeyi hedeflemektedir.
Yöntem olarak, Berivan’ın yaklaşımı ezberden uzak, pratiğin ardındaki mantığı, anatomik dayanaklarını, nedeni ve nasılı ile aktarmaya ve sorgulatmaya dayalıdır.
Program katılımcıları program 24 Ekim-24 Aralık arasında Hapaka platformundaki tüm canlı dersler, seminerler ve atölyelere ücretsiz katılabilirler. Geçmiş seminer ve atölye kayıtlarına ulaşabilirler.
Bu programın satışı kapanmıştır. 5 Mart’ta yeniden başlayacak olan Yin Yoga Yoğunlaştırışmış Uzmanlaşma Programını incelemek ve satın almak için buraya tıklayın.
Program ile ilgili tüm sorularınız için program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 201 7078 numaralı telefondan (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmış, bu alanda 12 senedir eğitmen eğitimleri veren bir eğitmendir. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadırYoga alanında sunduğu eğitimlerin yanı sıra, terapistler ile birlikte bedeni kullanarak yapılan iç çalışmalar ve yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren pratikler sunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 20 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.  Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.