fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Başak Yüksel’in Canlı Dersi

10 Hafta – 10 Tema 
 
Çoğumuz dengeli ve muazzam bir uyumla çalışan bedenlerle doğduğumuz halde yıllar içinde yaşamın yükü, postüral dengesizlik, zorlu duygularla birlikte bu dengeyi kaybediyoruz. Bu dersler yeniden evde dönme hissini, yumuşaklık ve gücü aynı anda hissetmenizi sağlamak için tasarlandı.  Somatik Yoga Terapi dersleriyle bedene, duygulara bütüncül bir yaklaşımı tecrübe edecek, daha derin bir iç gözlemle, önce kendimize destek sunmanın adımlarını takip edeceğiz. 
 
Yoga Terapi yaklaşımıyla bedende pendülasyon ve denge üzerine çalışacak, az çalışan dokunun ya da hareket formunun sisteme dahil olması ya da çok çalışan ve bedende deformasyonlara neden olabilecek dokuların gevşetilmesi ile özgürce akışta olabilen bir omurgaya davet sunacağız. Somatik yaklaşımla sinir sistemi odaklı bir pencereden bakışımızı canlandırarak, bedenden gelen bilgileri, açığa çıkan patern ve duygu kalıplarını proses edecek vakti ve anlayışı araştıracağız. 

Dersler her seviye öğrenciye yoga pratiği yapmak isteyen herkese uygundur.  Yakın zamanda ciddi kaza geçirdiyseniz, kemoterapi ya da fizik tedavi görüyorsanız, gebeliğinizin ilk üç ayındaysanız ya da egzersiz yapmanıza engel oluşturan bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmalısınız. 
 
Ders esnasında blok, kemer gibi klasik yoga malzemelerinin yanı sıra battaniye minder gibi ek malzemeler gerekebilir. Dersten önce yanınızda olmalarında fayda var. Rahat kıyafetler giymeli, çok aç ya da tok olmamalısınız. 
 
Not: Bu ders 01 Nisan – 03 Haziran arasında her Perşembe olacaktır.