fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Berivan Aslan Sungur ile Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 Saat) Online & İnziva

27 Kasım 2021 – 3 Temmuz 2022

Bu program, uluslararası geçerli yoga sertifikası Yoga Alliance onaylı bir temel yoga uzmanlaşma programıdır.
Program herkese açıktır, katılmak için yoga deneyimine ihtiyaç yoktur.
Mezun olanlar dilerlerse temel yoga bilgisi edinerek, Yin Yoga dersleri verebilen uzmanlar olurlar; uzman olmak istemeyenler kendi kendilerine uygulayabilecekleri bilinçli bir yoga pratiğine ve teorik alt yapıya sahip olurlar.
Bu program 7 haftasonu online (çevirim içi) buluşmayı, asistanlar ile 6 çevrim içi ek dersi ve 2022 senesi Haziran ayında doğada, yüz yüze yapılacak olan 7 günlük bir inzivayı kapsamaktadır.
Tüm buluşmalar, kaçıranların tekrar edebilmeleri için kayda alınacak ve belirli süreler için kadar katılımcılara açık olacaktır. Kayıt olmasına rağmen, eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında canlı buluşmalara katılmak esastır.
Çevirim içi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak yapılacaktır.
Program için erken ödeme ücreti KDV dahil 9.500 TL’dir. Erken ödeme 4 Ekim 2021 tarihine kadar yapılan ödemeler için geçerlidir. 4 Ekim 2021 tarihinden sonra yapılacak kayıtlar için ücret KDV dahil 10.500 TL’dir. Program bedeline Hapaka.com platformunun 940 TL tutarındaki 7 aylık Hapaka’nın tüm canlı dersleri, seminerleri ve atölyelerini kapsayan Yeşil Aboneliği de dahildir.
İnzivanın konaklama ve ulaşım bedeli program bedeline dahil değildir.
Program kayıtları ve ödemeleri hapaka.com platformundan alınmaktadır ve birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.

Mezunlar Ne Dediler ?

Bu program 2009 senesinde Türkiye’nin ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı olarak hayata geçmiştir. Uluslararası standartlarda, uluslararası geçerli bir sertifikasyon olan Yoga Alliance sertifikası veren, kapsamlı bir programdır.

Bu program, tüm yoga tarzlarına baz oluşturacak sağlam anatomi alt yapısı edinmenizi sağlar. Bu alt yapı, kişinin kendi biricik fiziksel özelliklerini tanıması, farklılıklara saygı gösteren bir yerden yoga pratiğini hayata geçirmesine yardımcı olur. Berivan’ın pratiğe, Yin Yoga’yı hayatla birlikte ele alan, pratiği farkındalık ve şefkat pratiği olarak kullanan otantik bir yaklaşımı vardır.

Yogaya sakin, yapma ve başarma tavırlarını ön plana çıkarmadan, insanı kendine yaklaştırmaya ve meditasyona hazırlamaya yönelik bir program ile başlamak isteyenler ve/veya yogadaki rotasını bu tarafa çevirmek isteyenler için uygundur.

Sinir sistemi bilgisi ve psikoloji ile yoganın iç içe geçişlerine, çi, meridyenler, temel meditasyon bilgisi ve uygulamalarına, Yin Yoga’yı dengeleyecek yang akışlara, çakra meditasyon teknikleri ve pranayama uygulamalarına yer verilir.

Bu programa katılmak için, yoga deneyimine ihtiyaç yoktur. Program sonunda yoga uzmanı olmak şart değildir. Bu programa katılan birçok kişi Yin Yoga ile kendisine yakınlaşmak, ruhuna ve bedene iyi gelecek bir pratik edinmek için katılmaktadır.

Yin Yoga pratiği için vücudunuz esnek olmak zorunda değildir. Uzmanlaşma programını almanıza engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, programa yazılmadan doktorunuzdan görüş alarak, Berivan Aslan Sungur ile görüşmeniz gerekmektedir.

 • Berivan ve yardımcı eğitmen ile 7 çevirim içi buluşma
 • Asistanlar ile 6 çevirim içi buluşma
 • Doğa içerisinde yapılacak olan 7 günlük bir inziva
 • Bireysel ve grup ödevleri, projeleri

Aktarılanları pekiştirmek için buluşmalardan bağımsız olarak, çeşitli grup çalışmaları, okuma ve ödevler yapılır, yapılan bu çalışmalar değerlendirilir, katılımcının gelişimi Berivan ve asistanlar tarafından yakından takip edilir.

Program konuların sindirilmesi, buluşmalar dışında yapılacak olan ödev, ek bireysel ve grup çalışmalarına yeterince zaman olması için özellikle 8 aya yayılmıştır. Bu 8 ay içerisinde öğrenci öğrendiklerini kendi çevresindeki küçük gruplara da aktarmaya başlar.

Program döneminde, katılımcılar Berivan ve diğer uzmanların hapaka.com platformundaki derslerine 7 ay ücretsiz katılım sağlarlar. Tüm katılımcılar 25 Yin Yoga dersine katılım sağladıktan sonra, 8 ders gözlem yapacaklardır.

Berivan, program süresince ve sonunda; katılımcılara mentorluk yapar.

 • Her yoga tarzına baz oluşturacak temel yoga anatomisi kavramları
 • İskeletimizdeki farklılıkların yogamıza etkisini keşfetme
 • Anatomiyi ezber ve teorik bilginin ötesine taşıyacak, asana bazlı anatomik analizler, anatomiyi kendi yoganıza ve hocalığınıza taşımayı öğrenme
 • Fasya bilgisi ve enerji bedenimiz ile ilişkisi
 • Yoga asana uygulamasına yin ve yang yaklaşımı
 • Yin Yoga uygulamasının ardındaki temel prensipler
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar ve Yin Yoga seanslarını destekleyen mini yang seriler
 • Tüm Yin Yoga asanalarının analizleri, asanaların etkiledikleri kasları, meridyenleri, farklı bedenler için uygulama yöntemlerini, alternatif asanaları, pozlara güvenli giriş ve çıkışları, pozlarda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenme
 • Programdaki yin enerjisini dengeleyecek yang akışları öğrenme (Tao Vinyasa akışları / Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha)
 • Çi, çakra, meridyen kavramlarına giriş
 • Meridyen Teorisi
 • Meditasyon kavramı ve çakra meditasyonu uygulamaları
 • Yoganın felsefesi ve tarihçesi
 • Pranayama uygulamaları
 • Sinir sistemi ve psikoloji biliminin yoga ile ilişkisi, bu bilgiler ışığında hayatımıza aktarabileceklerimiz
 • Berivan’ın Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını tanıma
 • Günümüz insanına bir ilaç olarak Yin Yoga
 • Meditasyona hazırlayıcı bir pratik olarak Yin Yoga
 • Bir şefkat ve farkındalık pratiği olarak Yin Yoga
 • Farklı enerji eğrilerine ve temalara sahip seanslar planlama
 • Yoga aktarımcısının rolü ve sorumlulukları
 • Yoga öğrencisi ile iletişim, asanalarda yardımcı olma
 • Bol bol yoga seansı verip, değerlendirme, kişisel geri bildirim, mentorluk alma
 • İnsanın kendini anlamasına yardımcı olabilecek ve ruhsal, kişisel gelişimi destekleyebilecek okumalar ve satsanglar

Bu program 7 haftasonu (Berivan ve yardımcı eğitmenlerlerle) çevirim içi buluşmayı, asistanlar ile 6 çevrim içi ek dersi, Berivan ile haftalık pratikleri ve 2022 senesi Haziran ayında doğada, yüz yüze yapılacak olan 7 günlük bir inzivayı kapsamaktadır.

Online (Çevirimiçi) Haftasonu Buluşma Tarihleri
1. Buluşma: 27-28 Kasım 2021
2. Buluşma: 18-19 Aralık 2021
3. Buluşma: 8-9 Ocak 2022
4. Buluşma: 12-13 Şubat 2022
5. Buluşma: 12-13 Mart 2022
6. Buluşma: 9-10 Nisan 2022
7. Buluşma: 14-15 Mayıs 2022
Saatler:  Cumartesi – Pazar 10:00 – 16:30
Program süresi boyunca her Salı 20:30 – 22:00 pratik (Kaçıranlar için kayıt alınmaktadır)

Asistanlar ile yapılacak olan ek derslerin gün ve saatleri süreç içerisinde belirlenecektir.

Tüm buluşmalar, kaçıranların tekrar edebilmeleri için kayda alınacak ve belirli süreler için kadar katılımcılara açık olacaktır. Kayıt olmasına rağmen, eğitimin verimi için, özel mazeretler dışında canlı buluşmalara katılmak esastır. Canlı dersler dışında Berivan tarafından kendi zamanınızda pratik edebilmeniz ve üzerinde çalışabilmeniz için bazı videolar paylaşılacaktır.

Çevirim içi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak yapılacaktır.

İnziva: Haziran ayının son haftasında gerçekleşecek olan inzivanın tarihi ve yeri açıklanacaktır.

Sertifika almaya hak kazanmak için, haftasonu buluşmaları ve inzivaya katılmak, verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları tamamlamak şarttır. Çevirim içi buluşmalara canlı katılımınız gereklidir ancak bir mazeretiniz olduğu durumlarda, asistanları haberdar ederek dersi sonrasında kayıttan da tamamlayabilirsiniz. Derslerin kayıtları öğrencilerin tekrar yapabilmesi için belirli sürelerde platformda izlenime açık olacaktır.
Programı tamamlamak için Hapaka’daki 25 çevirim içi Yin Yoga pratiğine katılmak ve 8 çevirim içi gözlemi tamamlamak şarttır.
Verilen sertifika uluslararası geçerli, Yoga Alliance tarafından onaylı, 200 saatlik bir temel yoga uzmanlaşma sertifikasıdır.
Berivan uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org)

Program için erken ödeme ücreti KDV dahil 9.500 TL’dir. Erken ödeme 4 Ekim 2021 tarihine kadar yapılan ödemeler için geçerlidir. 4 Ekim 2021 tarihinden sonra yapılacak kayıtlar için ücret KDV dahil 10.500 TL’dir.
Program bedeline Hapaka.com platformunun 940 TL tutarındaki 7 aylık Yeşil Aboneliği de dahildir. Hapaka’nın Yeşil Aboneliğinde platformdaki tüm canlı dersler, seminerler, atölyeler ve bunların arşiv videoları bulunmaktadır.

İnzivanın konaklama ve ulaşım bedeli program bedeline dahil değildir.

Program kayıtları ve ödemeleri Hapaka.com platformundan alınmaktadır ve birçok kredi kartına 12 aya varan taksit yapılabilmektedir.

 • Yin Yoga Temel Program Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 • 2021 Asana Kitapçığı (PDF formatında, indirilebilir, katılımcıda kalacak)
 • 20 saatin üzerinde teorik ve pratik eğitim videoları (eğitim boyunca seyredilebilir)
 • Tüm canlı buluşmaların video kayıtları (kaçıranlar veya tekrar etmek isteyenler için, kayıttan sonra 8 hafta boyunca seyredilebilir)
 • Berivan’ın verdiği derslerden 25 saatin üzerinde ses kaydı (indirilebilir, katılımcıda kalacak)
Programa kısıtlı sayıda katılımcı kabul edilmektedir. Program ile ilgili tüm sorularınız program koordinatörü Hülya Ayaz’a info@yinyogatr.com e-posta adresinden ve 0542 201 7078 numaralı telefondan (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur yoga ile 2000 senesinde üniversitede tanışmış, 2006 senesinden itibaren farklı birçok hoca ile birçok farklı yoga ekolünü yurtiçi ve yurtdışında eğitimler alarak deneyimleme ve uygulama fırsatı bulmuştur. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı vermeye başlayarak, bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiş, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. Yin Yogaya yaklaşımı özellikle hocaları Paul ve Suzee Grilley’nin yaklaşımları ile benzeşmektedir.

Berivan, yogayı -fiziksel bir pratiğin ötesinde- günümüz modern insanının hakikatini anlaması için bir yardımcı unsur olarak görmektedir.  Psikoloji alanında aldığı formasyonlar ve kendi içsel çalışmalarından etkilenerek, öğrencilerine yoga pratikleri ile davranış kalıplarını, kendileri ile olan ilişkilerini anlamaları için ayna tutmaya, insanların kendilerini besledikleri, her halleri ile kucakladıkları bir alan açmaya gayret etmektedir. Yin Yoga’ya yaklaşımı bu anlamda şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir.

Berivan 2007 senesinden beri yoga alanındaki çalışmalarını, psikoloji, anatomi gibi alanlardaki araştırmalar, bu alanlarda aldığı eğitimler ve danışmanlıklar ile desteklemektedir. Fizyoterapist ve osteopatlarla insan bedeni, işleyişi ile çalışmalar yapmış, yoga alanına fayda sağlayacağını düşündüğü bilgilerin aktarılmasına çalışmıştır. 5 sene kadar astrolog Barış İlhan’dan astroloji dersleri almıştır. İnsana ve hayata yaklaşım konusunda psikiyatr ve psikoterapist Dr. Erdoğan Çalak’dan etkilenmiş, kendisi ile 10 yılı aşkın bir süre temasta kalmış, çeşitli terapiler almış ve terapistlere verdiği formasyonlara da 3 sene boyunca katılmıştır. Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları özellikle yoğunlaştığı alanlardır. Bunlar dışında Nilüfer Devecigil, Dr. Erdoğan Çalak gibi psikoloji ve psikiyatri alanındaki uzmanlar ile çalışmalarını bir araya getirerek, yogayı hayat ve psikoloji ile iç içe geçiren çalışmalar da sunmaktadır. 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.  Hapaka.com dijital platformun kurucu ortaklarındandır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Yin Yoga
Uzmanlaşma Programı

10500
9.500
 • 4 Ekim'e Kadar Erken Ödeme Avantajı
 • 7 ay Boyunca Ücretsiz Hapaka Yeşil Aboneliği
 • Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit imkanı
Erken Ödeme