Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Bahar Detoksu


    Gelin, hep birlikte bedenimize iyi gelecek bir adım atalım! Bahara daha sağlıklı bir beden ile geçiş yapalım!

 • Detoks öncesinde, sırasında ve bitiminde bilgilendirici ve destekleyici seminerler
 • Zorlandığınız noktaları hızlıca çözebilmek için size süreç boyunca sunulacak bir destek
 • Kolay ulaşabileceğiniz besinlerle hazırlanmış tarifler
 • Grup halinde detoks ve paylaşım yapmanın gücünden faydalanma

 

 • Sabahları yataktan kalkamıyorum.
 • Gün içinde hep uykum var, enerji bulamıyorum.
 • Kabızlık yaşıyorum.
 • Bu aralar ter kokusu problemim var.
 • Çok istiyorum ama kilo veremiyorum.
 • Kahve/ Çay içmeden güne başlayamıyorum.


Bu cümleleri dönem dönem kurduğunuz oluyor mu? Peki bu durumları neden yaşadığınızı biliyor musunuz? Yukarıda belirttiğim durumlar belki de daha fazlası vücutta biriken toksinlerin sebep olduğu durumlar. Toksin, vücudumuzdaki canlı organizmaların atıkları ya da dışarıdan besinler yoluyla aldığımız bedenimize iyi gelmeyen maddelerdir.

Belirli dönemlerde, toksinleri vücuttan uzaklaştırmak, bağırsak ve karaciğerde temizlik yapmak sağlıklı ve dengede bir bedene sahip olmak için gereklidir.

Vücudumuzun doğal detoks organı karaciğere senede iki kere bakım yapmamız, onu dinlendirmemiz hormon dengesi için oldukça önem taşıyor.

Sizi birçok sorununuza çare olabilecek 1 haftalık detoksumuza bekliyoruz!

     Detoks Size Ne Kazandıracak?

 • Bağırsak hareketlerinizi düzenleyecek ve faydalı bakterileri güçlendirmek için ortam hazırlayacak.
 • Karaciğerinize küçük bir dinlenme fırsatı yaratacak.
 • Kahve/çay bağımlılığınızı gözden geçirmenize yardım edecek.
 • Sabahları daha enerjik olmanızı sağlayacak.
 • Tabi kilo vermek de bonus olacak.

Bahar Detoksu; detokstan 3 gün önce, detoksun ilk günü, 5. ve 7. günleri olmak üzere toplam 4 buluşmadan oluşacak ve 10 güne yayılan bir program olacak. 

Detoksumuza başlamadan 3 gün önce buluşup, detoksun faydalarını ve sürecini konuşacağız.

Bu seminerde  detoksa başlamadan önceki 3 gün boyunca yapmamız gerekenleri, azaltmamız gereken yiyecekleri, eklememiz gereken yiyecekleri öğreneceğiz. 3 günlük hazırlık sürecinden sonra detoksa başlayacağız.

Detoksun ilk gününü değerlendirmek üzere buluşacağız. İlk gün, vücudun yeni bir beslenme şekline adapte olması ile geçiyor. Çok sık tükettiğimiz çayı ve kahveyi, gözlerimiz de bedenimiz de arayabiliyor. İlk gün sizin adapte olma serüveninizi ve sorularınızı değerlendireceğiz.

Detoksumuzun 5. gününde de bir araya gelerek sürecin nasıl geçtiğini konuşacağız ve sorularımızı cevaplayacağız. Bu birbirimize destek vermek, aklımıza takılanları paylaşmak için iyi bir fırsat olacak.

Detoksumuzu tamamladığımız akşam tekrar bir araya geleceğiz ve detoks sonrasında neler yapmamız gerektiğini, detoksu bitirir bitirmez eski alışkanlıklara dönüp dönmeyi, nasıl bir geçiş yapmamızın sağlıklı olacağını konuşacağız.  

Sena Tuvanç Kimdir?

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Farklı tıp merkezlerinde obezite, diyabet ve yeni doğan beslenmesi üzerine çalıştıktan sonra dil eğitimi amacıyla ABD’ye gitti. Dil eğitimi sürerken, çeşitli seminer, eğitim ve kongrelere katıldı. Bu süre zarfında kendime dışarıdan bir gözle yaklaşma ve mesleğimi nasıl devam sürdürmek istediği hakkında düşünme şansı yakaladı. Sadece kilo vermek odaklı veya bazı hastalıklara uygun beslenme programları oluşturmak değil daha farklı yapabileceği şeyler üzerinde düşündü. 

A.B.D’den döndükten sonra özel sektörde çalışmalarını 2017 son çeyreğine kadar sürdürdü. Artık yoluna kendi girişimleri ile devam ediyor. 2018 yılında aldığı beslenmede farkındalık eğitimleri sayesinde hazırladığı programları ayurveda bilgisi ile daha da zengin hale getirmeye çalışıyor. Beslenmenin yalnızca liste hazırlamaktan ibaret olmadığını düşünüyor. Bu nedenle ayurvedanın kadim bilgisinden faydalanarak bedenle bağ kurmayı da anlatmaya önem veriyor. Hazırladığı kişiye özel beslenme modelleri sayesinde hayat boyu uygulanabilir alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor. İnternet üzerinden görüşmeler sayesinde danışanlarının damak zevkine uygun, sağlıklı beslenme modelleri geliştiriyor. Geldiği noktada, beslenme alışkanlıklarını değiştirerek danışanlarının yaşam biçimlerinde olumlu değişiklikler yapabilmeyi hedefliyor.