Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Bu program için kayıtları kapattık. Yeni dönem programlarıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız Gizem Alav Şapçı ([email protected]) ile iletişime geçebilirsiniz.

“İki çeşit güç vardır. Biri, cezalandırılma korkusundan elde edilir, diğeri ise sevgiden doğar. Sevgiye dayalı güç, cezalandırma korkusundan türetilen güce göre bin kere daha etkili ve kalıcıdır.”  – Gandhi

Aile İçinde Ödül ve Cezanın Ötesinde” Programı, yaşamak istediğimiz işbirlikçi ve huzurlu aile ortamını yakalamamız konusunda bize destek olacak ve yol gösterecek bir kurstur. Aile içi uyuşmazlıkların çözümünde haklı-suçlu arayışımızı ve istediklerimizi elde etmek için çocuklarımıza yaptırım uygulayan yöntemlerimizi “Şiddetsiz İletişim” bakış açısıyla dönüştürmeyi hedefler.

“Çocuğuma doğru olanı göstermenin başka bir yolu olmalı” arayışımızda bize destek olur.”
Şiddetsiz İletişim yaklaşımının Alper’e, Gizeme ve ailelerine kattıklarından güç alarak geliştirilen bu kurs, her biri 1,5 saatlik online çalışmalardan oluşan 8 modülden içermektedir.

Bu kurs boyunca keşfetmeyi hedeflediğimiz konular:
. Çocukları kendilerine ait tercihleri, ihtiyaçları, zevkleri, ritimleri ve öğrenme şekilleri olan birer büyüyen birey” olarak görebilmek;
. İsteklerimizi, çocuklarımız üzerinde baskıcı güç kullanmadan, kendi doğal rehberlik gücümüzden de vazgeçmeden gerçekleştirmek;
. Bizi bugüne getiren ebeveynlik yaklaşımımızı, değerlerimizi hayata tam yansıtacak yeni seçimlerle zenginleştirmek;
. İlişkimizde kopan bağları çocuğumuzla bağlantı içinde yeniden onarmak;
. Aile içinde ödül ve cezanın ötesine geçen, karşılıklı güven, saygı ve anlayış odaklı bir ilişkinin hediyelerini keşfetmek;

Program, Şiddetsiz İletişime giriş veya devam niteliğindeki programlardan birine katılmış olanlar için aile içi uygulamalarla derinleşme olanağı sunarken, Şiddetsiz İletişimle yeni tanışanlar için de bu dilin barışçıl araç ve yöntemlerini bol pratikle keşfetme imkanı sağlıyor.

Bu kursta, psikoterapist Marshall Rosenberg’in geliştirdiği Şiddetsiz İletişim’in ilişkileri güçlendiren araç ve yöntemleri kullanılacak. Katılımcılar, katılamadıkları modüller olduğunda, çalışmaları video kayıtlarıyla takip edebilecekler. Haftalık buluşmalar arasında, katılımcıları desteklemek için mevcut grubun ihtiyaçlarını dikkate alarak hazırlanan videolar ve alıştırmalar grupla paylaşılacak.

19 Aralık 2020, 21:00 – 22:30

26 Aralık 2020, 21:00 – 22:30

02 Ocak 2021, 21:00 – 22:30

09 Ocak 2021, 21:00 – 22:30

16 Ocak 2021, 21:00 – 22:30

23 Ocak 2021, 21:00 – 22:30

30 Ocak 2021, 21:00 – 22:30

06 Şubat 2021, 21:00 – 22:30

  • Amerikalı psikoterapist Marshall Rosenbergin geliştirdiği Şiddetsiz İletişim®, kendi değerlerimizden ödün vermeden karşımızdakini empatiyle anlamaya, karşımızdakini suçlamadan gerçek duygu ve ihtiyaçlarımızı dürüstlükle ifade etmeye yardım ederek, iktidar kavgalarından güven ve işbirliğine doğru hareket etmeye, böylelikle ilişkilerimizin niteliğini temelinden düzeltmemize katkıda bulunur.

    Yaşamın her alanında etkili biçimde kullanılan Şiddetsiz İletişim bugün dünyanın 65i aşkın ülkesinde okullarda, iş yerlerinde, siyasi kurumlarda, sağlık merkezlerinde, hapishanelerde, topluluk ve ailelerde çatışmaları çözmeye ve önlemeye yardımcı oluyor.
    www.siddetsiziletisim.com

Katılanların Yorumları

Tuğba
Read More
"İçime işleyen dakikalar oldu eğitim boyunca; şükran doluyum. Bize dokundunuz, çocuklarımıza dokundunuz, onlar da başkalarına dokunacak."
Aslı
Read More
"Buradaki katılımcıların çocukları adına çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Burada yaptıklarımızı öğrencilerime aktarmak için yanıp tutuşuyorum. Keşke daha çok kişiye dokunup uzanabilseniz."
Şükriye
Read More
"Sizin birbirinize olan tavrınızdaki enerji, sakin ve huşu dolu haliniz Şiddetsiz İletişim’le buluşmuş gönüllerin duruşu olarak beni etkiledi. Ve hatırlamak isterim ki; mevcudiyetimi korumak ödül ve cezadan öteye ulaşan yolda çok mühim."
Ayşe
Read More
"Yalnızca aile içinde değil, tüm ilişkilere uzanabilecek bir perspektifi seçtiğimizi gördüm. Bütün olarak, deneyimleri, bilgileri, seçimleri gözden geçirme ve bağlantıyı güçlendirip barışçıl ilişki deneyimlerini çoğaltma çabamı destekledi."
Okşan
Read More
“Bambaşka bir dil olabileceğine, bu sevgi dolu, empatik dilin şefkat dolu alanlar açabileceğine uyandım; hayatımın her alanına bu dilin tohumlarını ekmek istiyorum."
Sibel
Read More
“Ödül saymadığım ya da ceza görmediğim ‘güç’lerimi gösterdi bu atölye bana. Yol uzun, ama kaygılar geride kaldı, umut çoğaldı.”
Seray
Read More
“Hayatımda gittiğim en anlamlı atölyeydi ve sizden öğrendiklerimin etkilerini daha 2. ders sonunda ailemde deneyimledim.”
Buket
Read More
"Konuştuğumuz her konu bir ağaç gibi içimde. Kökleri benden besleniyor, beslendikçe dallanıyor, beslendikçe yeşil yapraklar ve meyvelere dönüşecek.”
Previous
Next

Alper Süzer Kimdir?

CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmen Adayı

2006 yılında İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ülkemiz havacılığının öncü firmasında önce Airbus uçaklarında Yapısal Tasarım Mühendisi sonra ise Liderlik Eğitimleri Uzmanı olarak çalıştı. 2011 yılında baba oldu. Eşi Ayşegül’le oğullarının hayatını şekillendirecek dürtünün ondan önce doğanların beklentileri değil kendi hakiki sesi ve gücü olmasını çok istedi. Devamı için…

Gizem Alav Şapçı Kimdir?

CNVC Sertifikalı Şiddetsiz İletişim Eğitmen Adayı

Vivet Alevi’nin eğitmenliğinde 2015’te başladığı Şiddetsiz İletişim yolculuğunun hayatına kattığı zenginliği toplumun farklı kesimleriyle paylaşıyor. Kurduğu “Aile İçi Şefkat” oluşumu altında atölyeler, uzun dönemli eğitimler ve birebir empatik destek çalışmaları sunarken Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Başka Bir Okul Mümkün gibi kurumlarda ve okullarda da iletişim temelli programlar düzenliyor. Devamı için…