fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Ağrısız Menstruasyon ve Yoga

Bu seminerde kadınlığın doğasında var olan doğurganlığın ve menstural döngünün fizyolojisini ve anatomisini inceleyip, bu doğrultuda bedenimize karşı nasıl bir yaklaşım oluşturabileceğimizi deneyimleyeceğiz. Bedenimiz ve içgüdülerimiz ile olan bağımızı, iç sesimizi de dinleyerek geliştireceğiz.

Seminerde yapılacak olan derin restoratif pratik sırasında bolca destek kullanarak, her pozda derin bir rahatlama ve beden açıklığı tecrübe edeceğiz. Pelvik taban egzersizleriyle şifalanmayı, kendiniz sağlayacaksınız. Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz özel bir sekans öğrenecek ve bu pratiğin faydalarını her ay evinizde deneyimleyebilecek, düzenli yaptığınız takdirde yaşadığınız genel semptomların azaldığı ve hatta geçtiğini göreceksiniz.

Çalışmamız, teorik ve pratik uygulama şeklinde iki bölümden oluşacaktır.

  • Teorik kısımda menstural döngünün üç fazı, overler ve hormonlar, ovulasyon süresinde rahim içinde ortaya çıkan değişiklikler, endometriozis ve polikistik overin etkileri, sağlıklı menstruasyon nelere bağlıdır gibi konular işlenecek.
  • Pratik kısmında ise mensturasyondan önce, sırasında ve sonrasında uygulanabilecek asanalar, içsel bilgiyi uyandıracak pranayama çalışmaları ve restoratif çalışmalar yapılacaktır.

Seminerde Kullanılacak Kaynak/ Materyaller: Seminerde bir çok kaynaktan derlenen bilgilerle oluşturulan bir sunum ve görsel animasyonlar katılımcılarla paylaşılacaktır.

Ekipman olarak hiçbiri zorunlu olmamakla birlikte;

  • 3 adet uzun bolster tipi yastıklar ya da bolster 
  • 1 adet kemer ya da havlu
  • 1 adet blok yine yerine küçük bir minder olabilir. 
  • Göz bandı ( tercihe göre) bulundurmanız önerilir.

2015 yılında Florance Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi, 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl, Polonya (Karkonoski Uniwesytet), İspanya(Universitet de Valencia) da manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üstüne çalışmaları oldu. Staj dönemini Florance grubunun tüm hastanelerinde ve milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle’nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı. Bu dönemde İngiltere’de Harbornept Clinic’te Dr. Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalar yaptı. Uzmanlık alanları, kronik ağrılar ve kadın sağlıdır. Aynı zamanda yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına anatomi desteği sağlamakta. Çeşitli stüdyolarda yoga terapi ve hamile yogası dersleri vermekte olup kronik ağrı ve özellikle pelvik taban sağlığı üzerine çalışmaktadIr.

Mesleki hayatına Etiler’de manuel terapi kliniğinde devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:
Manuel Terapi Eğitimi 2013-2015
Pediatrik Rehabilitasyon 2015
Pelvik Taban Rehabilitasyonu 2016 

Pelvik Taban Disfonksiyonunda Tedavi Yaklaşımları 2016
Çağ Gürle ile 200 TT Uzmanlaşma Programı 2016
Çağ Gürle ile 300 TT Uzmanlaşma Programı 2018
Alper Bayraktar ile 100 TT hamile uzmanlaşma Programı 2018
Kadın Sağlığı ve ThetaHealing 2020

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatı farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedeninde fark ettiği fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedi ve bu sebeple 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdi. İlk temel eğitimini Çağ Rical Gürle ile tamamladı. Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalışarak, farklı içeriklerde eğitimler aldı. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitimlerinde iki dönem asistanlık yaptı. Halen kendi derslerine ve eğitimlerine devam etmekte.

Verdiği Dersler; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Tao Vinyasa ve Hamile Yogası

Aldığı Eğitimler: 
– Temel Yoga Eğitimi, 200 saat – Çağ Rical Gürle; 2013,2014
– Temel Vinyasa Yoga Eğitimi, 200 saat – Sinem Er; 2015
– Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi, 60 saat – Şaylan Yılmaz; 2015
– Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi – Can Bora; 2016
– Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat asistanlık; 2016,2017
– Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat; 2017,2018
– Ayfer Bakan ile Thai Yoga Hamile Terapisi Eğitimi – Doum, 2018 Lisa White ve –
– Zephyr Wildman ile Hamile ve Doğum Sonrası Öğrenciler için Genel Yoga; 2018
– Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat asistanlık; devam ediyor