fbpx
Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı – 50 Saat

Berivan Sungur bu programda katılımcılara tüm yoga tarzlarına baz oluşturacak, sağlam bir anatomi alt yapısı edindirmekte; yogayı bize dışarıdan söylenen şekillere girmekten öte bir anlayışa taşıyabilmek, pozları kendi bedenimize doğru bir şekilde adapte etme yetimizi geliştirmek ve kendimizi fiziken ve ruhen incitmeden yoga pratiği yapabilmemiz adına esas olan yogaya işlevsel yaklaşım bilgisi ile bizi tanıştırmaktadır.

Program yöntem olarak, ezberden uzak, pratiğin ardındaki mantığı, anatomik dayanaklarını, nedeni ve nasılı ile öğretmeye odaklıdır. Yin Yoga’nın Berivan Sungur nezlinde ele alınışının özü; meditasyon, mindfulness ve şefkat pratikleri ile ilişkisi, günümüz insanının dertlerine nasıl bir merhem olarak kullanılabileceği bu yoğunlaştırılmış program ile aktarılmaktadır. Katılımcılar programla nasıl kendi kendilerine sağlıklı bir yin yoga pratiği oluşturabileceklerini, tüm pozlara nasıl girileceği, nelere dikkat edileceği, faydaları gibi detayları öğrenmektedirler.

Bu Program, Berivan Aslan Sungur’un 2021 – 2022 dönemi 200 saatlik Temel Uzmanlaşma programının da ilk modülüdür. Devamında Yin Yoga’da Derinleşme (online) ve Yoga Uzmanlığını Geliştirme Yolu (yüz yüze inziva programı) 1 sene içerisinde alınarak 200 saatlik Programa tamamlanabilir. 

Aynı zamanda yoga uzmanları için YACEP (Yoga Alliance Sürekli Eğitim Sertifikası) sertfikası verilmekte; isteyenler için Berivan Aslan Sungur’un 300 saatlik Yoga Alliance onaylı Yoga Uzmanlığını Geliştirme Programı’na dahil edilebilmektedir.

 • Yoga uzmanı iseniz ve anatomiyi iyi öğrenmek, yogaya işlevsel yaklaşımı tanımak ve Yin Yoga’yı derslerinize bilerek katmak istiyorsanız,
 • Yin Yoga’yı çok seviyor ve pratiği kendi bedeninize uygun şekilde yapabilmek için bir miktar yoga anatomi bilgisi edinmek, kendi kendinize pratik oluşturmayı öğrenmek ve yogayı hayatınıza katmak istiyorsanız, (200 saatlik temel yoga uzmanlaşma programına tamamlamak isterseniz, ileride diğer modülleri alarak kolayca tamamlayabilirsiniz.)
 • Berivan Aslan Sungur ile temel bir yoga uzmanlaşma programına başlamak istiyorsanız (Bu program, 200 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programımın ilk modülüdür).

– Program www.hapaka.com üzerinden online olarak verilecektir. Programda buluşmaların kayıtları alınıp, program katılımcıları ile Eğitim Platformu üzerinden paylaşılacaktır. Kayıtlar, canlı yayınları kaçıranlar için ve her ders sonrası pekiştirmek için tekrar etmek isteyenler için program platformunda kayıtlı kalmaktadır. Programın bitiş tarihini izleyen 1 ay daha tüm katılımcılar tüm kayıtlara ulaşabilmektedirler. 

– Pratikler tüm program süresince, her hafta yoğun bir şekilde öğrencilerin hayatında yer alacak olup, haftalık canlı online pratiklere ek, önden çekilmiş bazı pratik kayıtları da hocalıklarını geliştirmek adına paylaşılacaktır.

– Katılımcılarla online eğitim platformuna yüklenecek verilerin yanı sıra, kapsamlı dijital kitapçıklar paylaşılacaktır.

 •  Pratiğin tarihçesi, özü ve esasları
 • Uygulamanın ardındaki temel mantık
 • Yoga asanaları deşifre edebilmek için kullanılacak anatomik alt yapı
 • Anatomik farklılıklar ve yoga uygulamamıza etkileri
 • Fasya ve Meridyen Teorisi 
 • Germe ve Kompresyon kavramları
 • Yoga asana uygulamasına işlevsel yaklaşım
 • Pawanmuktasanalar
 • Yin Yoga asanaları, önemli asanaların analizleri ve uygulanma şekilleri
 • Uygulamanın nasıl kendi pratiğinize veya seanslara entegre edilebileceği
 • Kendi kendine pratik oluşturma ve seans planlamanın esasları
 • Uygulamanın psikolojik ve zihinsel etkileri
 • Meditasyon ile ilişkisi
 • Berivan Aslan Sungur’un Yin Yoga’ya yaklaşımı ve Yin Yoga’nın nasıl bir kendinle bağ kurma, mindfulness ve şefkat pratiği haline dönüşebileceği

Haftasonu Buluşmaları; Cumartesi, Pazar 10:00 – 16:00
27 – 28 Mart, 3 – 4 Nisan 2021

Hafta içi Bluşmaları; Perşembe 20:00 – 22:00
8 – 29 Nisan 2021

Haftalık Yin Yoga Pratikleri:
Program süresince katılımcılar Hapaka’daki tüm Canlı Derslere ve arşiv kayıtlarına erişebileceklerdir. Bu derslere katılım, pratiği içselleştirebilmek açısından önemlidir.

Asistanlar ile Ek Buluşmalar:
1 Nisan 2021 Perşembe – Asistanlarla Ek Ders 1 – 21:00 – 22:00
15 Nisan 2021 Perşembe – Asistanlarla Ek Ders 2 – 21:00 – 22:00

Programın tüm içerikleri 27 Mayıs 2021 tarihine kadar ‘Program’ sayfasında kalacaktır. Bu tarihe kadar buluşma kayıtlarını sınırsız izleyebilirsiniz.

Katılımcılar program sonunda 50 saatlik Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Programı sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Sertifika almaya hak kazanmak için, tüm online buluşmalara katılmak (kaçırıldığı takdirde seansı izleyen birkaç gün içerisinde kayıttan izlemek), verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları tamamlamak şarttır.

Bu sertifika daha önce 200 saatlik bir programı tamamlamış öğrenciler için, Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik Yoga Hocalığını Geliştirme Programı’nın bir parçası olacaktır.

Temel bir yoga uzmanlık programını tamamlamamış olanlar, bilgilerini derinleştirmek ya da ileride bu alanda hocalık yapmak isterlerse, 2021 Sonbahar döneminde açılacak olan 120 saatlik Online Yin Yoga’da Derinleşme Programı’na katılarak bilgilerini derinleştirebilir; ardından da dilerlerse, 2022 Yaz dönemi inzivasında yüz yüze verilecek olan 50 saatlik Yin Yoga’da Uzmanlaşma ve Mentorluk Programı’na katılarak 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı tamamlayabilirler.

Berivan uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yoga Alliance nezlinde kendine ait bir yoga okulu  bulunmaktadır. (www.yogaalliance.org)

– Programın fiyatı 2.795 TL + KDV (3.295 TL)’dir. 
– Bu fiyata 27 Mart – 27 Mayıs  tarihleri arasında Hapaka.com’daki tüm Canlı Derslere ve ve bu derslerin Arşiv kayıtlarına sınırsız erişim dahildir.
– Axess, World, Maximum, CardFinans, Paraf ve BonusCard’a 12 aya kadar taksit yapılabilir.

Berivan Aslan Sungur Kimdir?

Berivan Aslan Sungur yoga ile 2000 senesinde üniversitede tanışmış, 2006 senesinden itibaren farklı birçok hoca ile birçok farklı yoga ekolünü hocalık eğitimleri, atölyeler ve dersler alarak deneyimleme ve uygulama fırsatı bulmuştur. 

İlk Yin Yoga eğitimini Sarah Powers’dan almış, 2007 yılında yin ve yang yoga, yoga anatomisi, pranayama ve meditasyon üzerine Paul ve Suzee Grilley ile birlikte çalışmaya başlamış; Grilley’lerin yogaya yaklaşımlarından çok etkilenerek, kendileri ile düzenli bir şekilde çalışmaya devam etmiştir. Haziran 2011’de Paul ve Suzee Grilley’nin İstanbul’a gelmesinde aracı olmuş ve eğitimlerinde asistanlıklarını yapmıştır.

Uluslararası yoga eğitimleri onay kuruluşu olan Yoga Alliance nezlinde Berivan Aslan Sungur ile Yoga adı altında bir yoga okulu bulunmaktadır (www.berivanaslansungur.com). Sertifikaları uluslarası geçerliliğe sahiptir.

Berivan Aslan Sungur’un Bakış Açısı ile Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar.

Berivan, kişiye pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte pozları ve öğrencinin bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak uygulama yapmayı aktarmaya çalışmaktadır. Yin Yoga’yı aktarış tarzı, alan dışında aldığı farklı eğitimler ve annelik, partner deneyimi ile seneler içerisinde evrilmiş ve özünde günümüz modern insanını kendine yaklaştırmaya niyet eden, şefkati ve farkındalığı odaklı bir uygulama halini almıştır.

Yin Yoga, modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için yoga terapisi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Sorularınız için info@yinyogatr.com’dan Program Koordinatörü Hülya Dinç’ e yazabilir veya (542) 201 70 78 numaralı telefondan hafta içi 11:00 – 17:00 arasında kendisini arayarak ulaşabilirsiniz.